V Ústí nad Orlicí se otevřelo vzdělávací a rekvalifikační centrum pro dospělé

Ústí nad Orlicí – V areálu Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí se otevřelo vzdělávací a rekvalifikační centrum pro dospělé studenty, kteří si na škole doplňují své vzdělání. Nová moderní budova v areálu nahradila bývalou truhlárnu. Slavnostního otevření se účastnil i radní pro oblast školství Josef Kozel.

„V areálu automobilní školy vzniklo moderní rekvalifikační centrum pro celoživotní vzdělávání dospělých, kde si mohou doplnit své vzdělání. Pro studium tu mají vynikající podmínky, ke zrekonstruované budově bývalé truhlárny přibyla přístavba s moderním technickým vybavením a novými učebnami teorie a praxe pro výuku svářečů a mechaniků autotroniků. Celkově stavba vyšla na 25 milionů korun, 18 milionů se podařilo pro projekt získat z evropských fondů," uvedl radní Kozel.

Do ústecké automobilky jezdí lidé z celé České republiky, kteří pracují v různých oborech. Škola nyní navázala spolupráci s Pardubickým podnikatelským inkubátorem (P-PINK), který pomůže studentům nastartovat jejich podnikatelskou činnost. „Hledáme cestu, jak podpořit podnikání v kraji právě v oblasti, ve které naše škola vzdělává. Řada lidí si u nás dělá například svářečské průkazy. Rádi bychom jim i našim studentům poskytli ještě více, chceme jim proto pomoci otevřít dveře k vlastnímu podnikání," řekl ředitel školy Petr Vojtěch.

V ústecké automobilní škole vychovávají odborníky pro servisy motorových vozidel a automobilový průmysl již přes 70 let. Jednou z nejdůležitějších školních akcí, kterou pravidelně navštěvují lidé z celého regionu, je Ústecký Autosalon, jehož se každoročně účastní až pět tisíc návštěvníků.

Autor: Bc. Denisa Píšová
Zdroj a foto: Pardubický kraj