V Rybitví se vařilo podle receptur našich babiček…

Pardubice – Snahou Pardubického kraje je, aby se ve školních jídelnách připravovaly chutné a zdravé pokrmy. Proto již počtvrté připravil v rámci propagace moderního zdravého vaření projekt "Kuchyně našich babiček". Po Svitavách, Žamberku a Chroustovicích se nyní dočkali strávníci školní jídelny Střední průmyslové školy stavební Pardubice, která je od začátku letošního roku opravena a vybavena moderním gastronomickým vybavením. Kraj na její modernizaci investoval zhruba 16,5 milionu korun.

„Pardubický kraj letos provedl na této škole rekonstrukci kuchyně a jídelny. Náklady na opravu budovy činily více než 9 milionů korun a za 7,5 milionu korun bylo nakoupeno vybavení kuchyně," řekl radní pro školství Bohumil Bernášek, který se opět aktivně zapojil do přípravy a výdeje obědů. „Toto nové zařízení bylo vyzkoušeno v rámci projektu Kuchyně našich babiček, při kterém tým kuchařů ze Školní jídelny Kojetín předvádí žákům, učitelům i rodičům, že se v našich školních jídelnách vaří chutně, zdravě, bez náhražek a z regionálních surovin," doplnil radní Bohumil Bernášek.

Obědové menu se skládalo ze zeleninové polévky s černou čočkou a vejci, vepřových nugetek v pepřové omáčce se šťouchanými bramborami s pastinákem, slaninou a cibulkou, trhaného salátu s dijonskou hořčicí a medem. Jako moučník se podávala perníková roláda s povidly a k pitnému režimu posloužil mošt z jablek a dýně.

Jídelna
« z 5 »

Pod vedením ředitelky Školní jídelny Kojetín Hany Rohové a hlavního kuchaře Oldřicha Szedláka společně s personálem jídelny a radním Bohumilem Bernáškem obědy připravovali a vydávali ředitelka Střední průmyslové školy stavební Pardubice Renata Petružálková, ředitelka Krajské hospodářské komory Pardubického kraje Eva Malinová, vedoucí odboru školství Martin Kiss a ředitelka Základní školy a mateřské školy Rybitví Markéta Hujerová. Hostem akce byla starostka obce Rybitví Eva Šmeralová.  

Zdroj a foto: Pardubický kraj