V krajích začíná postupná obnova regionální dopravy…

KRAJ – Vzhledem k částečnému uvolnění některých vládních opatření proti šíření epidemie COVID-19, zejména postupnému obnovování prezenční formy výuky ve školách, České dráhy zahájí postupnou obnovu regionální dopravy. Od 30. listopadu 2020 ČD v koordinaci s Pardubickým a Královéhradeckým krajem obnoví plný provoz všech regionálních vlaků na území těchto dvou samosprávných celků, a to podle platného jízdního řádu pro rok 2020. V Moravskoslezském kraji budou v pracovní dny doplněné další „školní" vlaky, které pojedou nad rámec nedělního provozu. V ostatních krajích (hlavním městě Praze, Středočeském kraji, Kraji Vysočina a v Libereckém kraji) zatím zůstávají v platnosti aktuální omezení.

Cestujícím doporučujeme, aby sledovali informace o omezeních dopravy na webových stránkách www.cd.cz/omezeniprovozu. Změny v jízdním řádu průběžně doplňujeme do vyhledávačů spojení a aktuální informace najdou cestující i v aplikaci Můj vlak.

Schéma omezení regionálních linek ČD k 19., 24. říjnu, 2. a 9. listopadu 2020. Ve fialově vyznačených úsecích je omezen provoz regionálních vlaků Českých drah.

Omezení regionálních vlaků ČD v Pardubickém kraji – od 30. listopadu 2020 obnovení plného provozu

V koordinaci s Pardubickým krajem od pondělí 30. listopadu znovu vyjedou všechny dosud omezené vlaky Českých drah na území Pardubického kraje.Podle pravidelného jízdního řádu pojedou i vlaky na přesazích do Středočeského, Královéhradeckého a Jihomoravského kraje. Provoz vlaků na trati 238 v úseku Hlinsko v Čechách – Havlíčkův Brod, tedy na přesahu z Pardubického kraje do Kraje Vysočina, bude omezen až do konce platnosti jízdního řádu 12. prosince 2020. Regionální doprava v Pardubickém kraji byla omezena od 19. října.

Omezení regionálních vlaků ČD v Královéhradeckém kraji – od 30. listopadu 2020 obnovení plného provozu

Regionální vlaky Českých drah na území Královéhradeckého kraje (včetně přesahů do sousedních krajů) pojedou od 30. listopadu 2020 znovu bez omezení, tj. podle pravidelného jízdního řádu. Provoz vlaků v regionu byl omezen od 19. října.

Zdroj: České dráhy
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ