V kontejneru na textil hledal peněženku…

Pardubice – Přehrabování kontejnerů může být koníček, životní styl, nebo záchranná akce. V Pardubicích už teď známe všechny tyhle situace.

Do jednoho takového kontejneru na textil se v úterý dobýval mladý muž a přijela za ním naše hlídka. Ne že by snad strážníci chtěli jeho dílu pomoci, spíš měli otázku, co tam provádí. Kontejner už byl v té chvíli otevřený dokořán. Odpovědí bylo, že jde o záchrannou akci.

Mladý muž strážníkům sdělil, že do kontejneru se nedostává, protože se mu nedostává textilu. Naopak sám nějaký přinesl. Ale až po vhození balíku do plechové schránky začal postrádat peněženku a zmocnila se ho neblahá předtucha, zda to s charitou nevědomky nepřehnal. Kontaktoval proto majitele plechového kontejneru s žádostí o radu. Výsledkem byla dohoda zahrnující pákové kleště a přestřižení zámku.

Historka určitě zajímavá, ale pochyby strážníků rozptýlil hlas na druhé straně telefonu. Hlídka proto nechala mladého muže dále pátrat. Ve filmovém snímku by se z kontejneru asi vynořil jako vítěz s peněženkou v ruce, ale bohužel. Peněženka nikde. Jediná další cenná věc uvnitř byl leda plyšový jednorožec. Hledač se tak bude muset bohužel poohlédnout jinde.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice