V Bukovce se poběží charitativní běh, co má koule…

Bukovka – Sváteční pondělí 8. května bude v obci Bukovka na Pardubicku připadat aktivnímu odpočinku. Místní sbor dobrovolných hasičů a TJ Léčebna Košumberk zde pořádají od 13.30 charitativní běh Boccia Run, jehož výtěžek poputuje na podporu tělesně postižených sportovců, konkrétně hráčům boccii.

Tento sport je podobný hře pétanque, akorát je určený lidem s tělesným postižením, kteří jsou upoutáni na invalidní vozík. „Vítám jakoukoliv snahu mladých zdravých lidí pomoci těm, kteří takové štěstí neměli, ale ve svých snech nejsou o nic méně odhodlaní. Zároveň jde o osvětu tohoto paralympijského sportu široké veřejnosti," sdělila senátorka Miluše Horská, která je patronkou tohoto projektu.

Charitativní běh je určený doslova všem kategoriím. Ve 14 hodin odstartují dětský závod, o hodinu později bude start hlavního běhu, který se uskuteční v kratší trase 4 kilometry a delší 9 km. „Vítání jsou nejen běžci a sportovci, ale také chodci, výletníci a vůbec všichni, kteří si chtějí užít hezké odpoledne a přispět dobré věci", dodal organizátor běhu Antonín Branský.

Zdroj: Regionální kancelář místopředsedkyně Senátu PČR Miluše Horské

boccia_run_plakat_A3_fin