Už jen posledních pár dní můžete nominovat nejlepší učitele na Ceny Gustava Harbmana!

KRAJ – Termín nominací na Učitele Pardubického kraje za rok 2023 se nezadržitelně blíží ke konci. Vybrat a navrhnout pedagogy v našem regionu na Ceny Gustava Habrmana je možné už jen do 30. října. Pokud ve svém okolí znáte vyučující, kteří dokáží v dětech probudit takový zájem ke vzdělávání, že se nemohou dočkat další hodiny s panem nebo paní učitelkou, navštivte webové stránky ucitel.pardubickykraj.cz.

Ocenění je úzce spojeno s Gustavem Habrmanem, prvním československým ministrem školství a rodákem z České Třebové. Učitelé jsou za svůj přínos v oblasti školství nominováni v kategoriích – mateřské školy, základní školství, střední školství, mimoškolní vzdělávání a síň slávy. Slavnostní ocenění vyučujících v Pardubickém kraji proběhlo v minulosti dvakrát, naposledy v lednu letošního roku v Tylově domě v Poličce. Následující ročník by se měl uskutečnit v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě.

Obou slavnostních ročníků se osobně zúčastnil krajský radní pro školství Josef Kozel. „Jsem přesvědčen o tom, že se v Pardubickém kraji nachází nespočet učitelek a učitelů, kteří si za svoji neúnavnou a velmi často náročnou práci zaslouží poděkovat. Jejich ocenění je odměnou za kvalitní práci, kterou pro naše děti odvádí. Udílení Cen Gustava Habrmana je také oceněním a oslavou učitelství jako společensky velmi důležitého povolání. Právě učitelé mají v rukách budoucnost našich dětí a světa, ve kterém budeme žít," řekl radní Josef Kozel.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj