Ústecké gymnázium je jako nové

Ústí nad Orlicí – Finální etapa rekonstrukce Gymnázia Ústí nad Orlicí skončila. Během uplynulého roku se zde měnily repasovaná okna. Došlo i na rekonstrukci elektroinstalace a nákup úspornějšího osvětlení.

Výměna oken činí 10,285 milionů korun včetně DPH. Náklady za rekonstrukci elektroinstalace a výmalbu jsou 4,6 milionu korun. Žáci i pedagogický sbor se nyní mohou věnovat vzdělávání bez jakýchkoliv omezení.

Na zakončení investiční akce dorazil do Ústí nad Orlicí radní pro školství Josef Kozel. „Musím pochválit pana ředitele i ostatní pracovníky školy a samotné žáky za jejich velkou trpělivost, jelikož rekonstrukce budovy probíhala během normálního provozu školy. Investice se týkala výměny oken. V budově střední školy proběhla také celková rekonstrukce elektroinstalace a výměna svítidel. Mělo by tak dojít ke snížení spotřeby energie.

Celková investice ze strany Pardubického kraje dosahuje 15 milionů korun. Děkuji všem, kdo se na úspěšné investici podíleli. Budova gymnázia je vskutku dominantou města. Přeji si, ať se škole stále daří a vypadá i nadále nádherně," řekl radní Kozel.

Autor: Tomáš Kopecký
Zdroj a foto: Pardubický kraj