Úspěšná záchrana. Muž chtěl skočit z mostu…

Pardubice – Úspěšnou záchrannou akci nad železniční tratí předvedli strážníci Městské policie Pardubice ve středu navečer.

Na tísňovou linku přišlo po devatenácté hodině oznámení o muži, který se chystá skočit z mostu u chemičky Paramo do kolejiště hlavní železniční trati na Prahu. Na místo ihned vyrazila hlídka. Oznamovatelé s mužem hovořili až do příjezdu strážníků. Shodou okolností u události zastavil i další strážník, který kolem jel domů ze služby. Společně se pokoušeli s mužem jednat a nebezpečné jednání mu rozmluvit. Za zábradlím nad železničním koridorem balancoval starší muž. „Přelezl jsem zábradlí za ním a snažili jsme se s ním domlouvat.  Ve chvíli, kdy se muž na chvíli otočil, jsem po něm sáhnul. Kolega, který mě celou dobu jistil, nás přitáhl k zábradlí a muže jsme dostali zpět na chodník a přivolali záchrannou službu," uvedl jeden ze zasahujících strážníků.

Není to poprvé, co za poslední týden strážníci museli odvracet katastrofu v blízkosti hlavního železničního koridoru a téměř na tom samém místě. Dva muže pod silným vlivem alkoholu z těsné blízkosti trati odváděli strážníci dokonce v rozmezí jediné hodiny v pondělí.  Nejdříve před jedenáctou hodinou odváděli na záchytku muže, který v silné opilosti ulehl přímo vedle kolejí. O hodinu později na tom samém místě zasahovali znovu. To když přímo před hlídkou do kolejiště přímo před projíždějící vlak hodlal vstoupit další muž. Výzev strážníků nedbal, proto jej strážníci omezili na osobní svobodě a z kolejiště odvedli. I tento muž skončil posléze na záchytné stanici. 

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice