U lanškrounských rybníků se daří gladiátorům i dalším sportovcům…

Pardubice/Lanškroun – Volnočasový areál u rybníku Dlouhý je důležitým centrem pro sport a cestovních ruch Pardubického kraje. Radní René Živný ho navštívil spolu se starostou Lanškrouna Radimem Vetchým, aby se podívali na využití krajských dotací a projednali další možnosti rozvoje areálu a okolí.

„Lanškroun je historické město s krásnou renesanční radnicí, zámkem i nádherným okolím. Městem provozované moderní rekonstruované Turistické informační centrum a s ním sousedící veřejné toalety ve stejném designu jim mohou závidět i větší města," říká René Živný. Slova uznání projevil i nad rekonstrukcí nedávno otevřeného multifunkčního centra L'ART.

V oblasti sportu pomáhá Pardubický kraj místním oddílům dotacemi na činnost, ale také na opravy sportovní infrastruktury. V letošním roce to je 130 tisíc pro opravy v tenisovém areálu a 150 tisíc ve fotbalovém areálu.

„Významné dotace z cestovního ruchu jdou už několik let do areálu u Lanškrounských rybníků. Vloni jsme zde dotovali tréninkové hřiště s prvky překážek ze soutěží GLADIATOR RACE. Ty jsou podle místních provozovatelů velmi využívané a jezdí na ně trénovat závodníci ze širokého okolí," informuje Živný.

U lanškrounských rybníků se daří gladiátorům i dalším sportovcům
« z 4 »

Volnočasový areál nabízí přírodní koupaliště s pláží, půjčovnou loděk, paddleboardů, šlapadel, minigolf, lukostřelnici, beachvolejbalové kurty a běžecké trasy s jogínskými zastaveními, vedou tudy cyklotrasy i hippostezky. Ve spolupráci s MAS Lanškrounsko by měla vzniknout nová příjemná odpočinková místa a infostánky. „Nyní bychom chtěli dokončit stezku pod korunami stromů, která sem vede z centra města a na které bude potřeba vybudovat novou lávku. V dalších plánech je pak cyklostezka a nová běžecká trasa směrem na Žichlínek," prozrazuje starosta Radim Vetchý.

Zdroj a foto: Pardubický kraj