Tvůrci zahajovacího filmu Febiofestu v Pardubicích uvedou "DO VĚTRU" hned dvakrát!

Pardubice – Slavnostní zahájení pardubické části 25. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest vypuklo v multikině CineStar ve čtvrtek 5. dubna 2018.

Festival zahájilo drama Do větru Sofie Šustkové s Vladimírem Polívkou, Jenovéfou Bokovou a Matyášem Řezníčkem v hlavních rolích. Světová premiéra letošního Febiofestu se na pozadí současné uprchlické krize snaží najít odpověď na to, co vlastně znamená svoboda.

„Pardubičtí diváci Febiofestu budou mít jedinečnou výsadu setkat se s tvůrci tohoto snímku nejen během slavnostního zahájení, ale také při jeho druhém uvedení ve městě perníku v pátek 6. dubna 2018 od 17:30 hodin" upřesnil jeden z organizátorů pardubického Febiofestu Tomáš Drechsler.

Milovníci stříbrného plátna se mohou těšit na příběh tří mladých lidí odehrávající se během letní plavby kolem řeckých ostrovů. Nespoutaní sourozenci Matyáš (Matyáš Řezníček) a Natálie (Jenovéfa Boková) se plaví jako posádka plachetnice, na jejíž palubu přistoupí syn majitele lodi, dokumentarista Honza (Vladimír Polívka). Postupné sbližování Natálie s Honzou naruší dokonalé soužití sourozenců a na povrch začínají vyplouvat skutečnosti, které ukáží jejich bezstarostnou jízdu v docela jiném světle…

Neobvyklý milostný trojúhelník odehrávající se v atraktivním jachtařském prostředí přibližuje touhy a obavy současné mladé generace. „Debutující režisérka Sofie Šustková natočila s mladým štábem svou generační výpověď na omezeném prostoru plachetnice v širém moři a na malebných ostrůvcích Severních Sporád," konstatoval Tomáš Drechsler.

Program festivalu najdete na www.febiofestpce.cz

Zdroj a foto: Cinema Time, s.r.o.