Tomáš Vyoral do Beksy!

Pardubice – Pardubický klub hlásí první nové jméno na své soupisce: dres Beksy nově oblékne šestadvacetiletý český reprezentant Tomáš Vyoral, jenž naposledy působil v Nymburku.

Tomáš Vyoral poprvé naskočil do NBL v sezoně 2009/2010, tedy v pouhých 17 letech! A start měl vskutku raketový: při své premiéře proti Vyšehradu odehrál za Poděbrady 16,5 minuty a zaznamenal 11 bodů, když trefil 3 trojky! Bezesporu nejvýraznější stopu zanechal během svého čtyřletého veleúspěšného působení v Děčíně, kde se vypracoval v lídra týmu a opakovaně jej dovedl do finále. V průběhu svého děčínského angažmá činily jeho průměry 11,6 bodu + 3,7 asistence, přičemž trefil 259 trojek s úspěšností 33,5% (trestné hody 82% – 487/594).

Uplynulé dvě sezony odehrál v týmu ČEZ Basketball Nymburk, kde i při výrazně nižší minutáži vykazoval velice dobrá čísla: průměrně přispíval 7 body a 3,4 asistencemi za 17,5 minuty (trojky 37% – 82/223, trestné hody 83,7% – 128/153). V nymburském dresu si Tomáš zahrál i Basketball Champions League, v jejímž minulém ročníku nastoupil k devíti utkáním, přičemž průměrně zapisoval 2,2 bodu + 1,2 asistence za necelých 9 odehraných minut.

Vyoral je rovněž členem reprezentačního týmu České republiky. V úspěšné kvalifikaci MS 2019, v níž si národní tým zajistil kýžený postup na světový šampionát v Číně, odehrál v deseti zápasech celkem 168 minut, během nichž nasbíral 48 bodů, doskočil 29 míčů a rozdal 23 asistencí.

Vyjádření generálního manažera Martina Marka:

"Porvat se na trhu o top české hráče a podpořit opětovné budování českého jádra, je jedna z našich aktuálních priorit v posezonním období. V Tomášovi k nám přichází proveřený reprezentant s vítěznou mentalitou, přičemž jeho přidání na soupisku vnímáme jako posilu. K rychlé dohodě mezi oběma stranami samozřejmě pomohla Tomášova minulá pozitivní zkušenost s naším novým renérem Scalabronim. Tomáše v Bekse srdečně vítáme, pevně věříme, že u nás naplno rozvine svůj nesporný talent a potenciál, a přejeme mu hodně štěstí v našem dresu."

Vyjádření hráče Tomáše Vyorala:

"Pro Beksu jsem se rozhodl i z toho důvodu, že se znovu setkám s trenérem Scalabronim. Těším se na spolupráci s ním i s mými novými spoluhráči. Doufám, že všichni společně navážeme na medailové úspěchy pardubického týmu z minulých let, a napravíme tím poslední sezonu. Vnímám, že basketbal v Pardubicích má velkou podporu fanoušků a už se moc těším na plnou Dašickou!"

Tomáš Vyoral:

  • narozen: 28. 9. 1992
    • pozice: 1
    • výška: 192 cm
    • číslo dresu: 4
    • kariéra: Sokol pražský, Basket Poděbrady, USK Praha, ČEZ Basketball Nymburk, BC Kolín, BK Děčín, ČEZ Basketball Nymburk, BK JIP Pardubice

Zdroj a foto: BK JIP Pardubice