Těžká nehoda u Nasavrk

Chrudimsko – K těžké dopravní nehodě do Nasavrk vyjížděly v pátek 25. listopadu v 01.13 hodin dvě jednotky hasičů. „Jednalo se o náraz osobního vozu do dopravní značky a mostku. Odtud bylo vozidlo pravděpodobně vymrštěno a polámány byly i větve stromů," říká velitel zásahu nprap. Mgr. Jakub Morávek, Ph.D. ze stanice Chrudim. 

Ve voze cestovaly čtyři osoby. Při nehodě byly zraněny tři osoby, z toho dvě těžce. „Po našem příjezdu byli cestující mimo vozidlo, jeden kritický pacient se nacházel v příkopu. Tomu jsme poskytli první předlékařskou pomoc a transportovali pomocí nosítek scoopram k zdravotnické záchranné službě," přibližuje zásah jeho velitel. Na místo události měl přiletět i vrtulník letecké záchranné služby, který ale nemohl kvůli nepříznivému počasí vzlétnout.

Na místě zasahovalo několik posádek zdravotnické záchranné služby. Dále hasiči odpojovali akumulátor a provedli protipožární opatření. Po odstranění všech následků pomohli havarovaný automobil hasiči umístit na vozidlo odtahové služby, a poté bylo odtaženo k expertíze.

HZS-DN-Nasavrky-25112022-04
« z 4 »

Autor: por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje