TAXIS GLADIATOR RACE se stal největším závodem v rámci seriálu Gladiator Race…

Pardubice – Druhý ročník extrémního překážkového běhu TAXIS GLADIATOR RACE přilákal do Pardubic rekordní počet běžců. Během pouhých dvou dnů se na tratě vydalo na 2400 závodníků. Hlavní závod, do kterého vyběhl v elitní vlně i kůň jménem Veles, odstartoval vítěz Velké pardubické žokej Jan Kratochvíl.

Start anglického plnokrevníka Velese byl pro návštěvníky velkým překvapením. S jezdkyní Karolínou Mandysovou v sedle vyběhl společně s hvězdami extrémních překážkových běhů. Do hlavního závodu TAXIS GLADIATOR RACE odstartovalo 1540 běžců, mezi nimi i dvě mistryně světa Zuzana Kocumová a Stanislava Babušková. Na startovní listině byli také závodníci z Německa či Slovenska a dokonce i nevidomá běžkyně Eva Lesová.

Dostihový sport reprezentoval čtyřčlenný tým ve složení Patrick Boekhout, Jakub Spáčil, Michal Mikšovský a Jan Odložil, který v letošním roce startoval i ve Velké pardubické a poznal tak skok přes Taxis jak v sedle koně, tak i bez něj. V konkurenci téměř 50 týmů vybojovali osmé místo. V „žokejském týmu" chtěl startovat i vítěz Velké pardubické Jan Kratochvíl, který si tento typ závodu vyzkoušel poprvé v loňském roce a nadchl se pro něj tak, že si najal i kondičního trenéra. Letos ho na start závodu ale nepustilo zranění, proto se ujal role startéra.

taxis gladiator race 2018 (1)
« z 6 »

Dvojnásobná mistryně světa Zuzana Kocumová zvítězila mezi ženami nejen v hlavním závodu, ale také v předchozím NIGHT Taxis Gladiator Race. Výborně se prezentovala také trenérka dostihových koní Helena Blažková, která v ženách vybojovala třetí místo. Do pátečního nedělního závodu NIGHT Taxis Gladiator Race odstartovalo 385 běžců, do dětského závodu v sobotu vyběhlo na 450 holek a kluků.

Hlavní závod streamovala Česká televize, která v sobotu 1. prosince odvysílá ve 17:20 hod. a 23:20 hod. na programu ČT Sport také dvacetiminutový záznam.

„Na organizaci dvoudenního závodu se podílelo bezmála dvě stě padesát lidí, z toho dvě stě dobrovolníků. Všem patří velké poděkování," řekl ředitel závodu Pavel Cibulka. „Areál dostihového závodiště je unikátní lokalitou a nabízí širokou škálu možností, jak jej využít. Závodníci si pochvalovali atmosféru závodiště i jeho zázemí."

Letošní ročník závodu TAXIS GLADIATOR RACE byl v duchu hesla z dob římské říše a gladiátorských her „chléb a hry". Účastníci závodu za svůj výkon dostávali tradiční pardubické produkty – perník, speciálně pro tento závod upečený pardubický chléb a pivo Taxis z produkce pardubického pivovaru Pernštejn, ale také medaili v podobě zlaté podkovy. TAXIS GLADIATOR RACE 2018 se mohl uskutečnit i díky podpoře partnerů FOXCONN, AUTO IN, město Pardubice a Pardubický kraj.

Další ročník TAXIS GLADIATOR RACE se uskuteční ve dnech 30. listopadu – 1. prosince 2019. Registrace na tento závod budou spuštěny už ve středu 28. listopadu 2018. V letošním roce byly registrace vyprodané už 14 dnů před startem závodu.

Zdroj a foto: Dostihový spolek a.s.