Taxis Gladiator Race: novinky i velké návraty…

Pardubice – Na Pardubické závodiště se po roce vrací TAXIS GLADIATOR RACE. Třetí ročník překážkového běhu bude ve znamení novinek, ale i velkých návratů. Po mateřské pauze se vrací mistryně Evropy i světa v překážkových bězích Zuzana Kocumová a znovu si Velkou pardubickou „po svých nohou" dá i vítěz Velké pardubické z roku 2017 Jan Kratochvíl. Bude kapitánem jednoho ze dvou týmů, které na trať posílá Dostihový spolek.

Třídenních závodů se zúčastní až dva a půl tisíce závodníků, kteří chtějí zažít Velkou pardubickou na vlastní kůži. Dospělí závodníci mají poprvé šanci získat titul TAXIS GLADIATOR RACE MAXIMUS, pokud absolvují tři závody ve třech dnech. Čeká na ně noční závod NIGHT Gladiator Race na 3,5 km s minimálně 15 překážkami a Gladiator Race Original v délce Velké pardubické – tedy 6,9 km s minimálně 31 překážkami. Třetím závodem je letošní novinka, závod Gladiator Race MAX na 12 km s minimálně 35 překážkami.

Do závodu na distanci Velké pardubické se znovu vydají i dostihoví jezdci. Tentokrát postavili týmy dva. Kapitánem DS Team 1 je vítěz Velké pardubické 2017 Jan Kratochvíl. Taxis Gladiator Race si poprvé vyzkoušel jen pár týdnů po svém triumfu v legendárním dostihu, vloni ho na start Velké pardubické i Taxis Gladiator Race nepustilo zranění. „Při své první účasti před dvěma lety jsem zjistil, že Gladiator Race je skvělá akce, kde si každý sám vyzkouší, jak na tom je. Nejenom fyzicky. I psychika hraje v tomto závodě velkou roli. Jsem rád, že se můžu znovu zúčastnit a vyzkoušet si své hranice," komentoval svou účast v závodu Jan Kratochvíl. Jeho tým tvoří dva jezdci, kteří se závody Gladiator Race už mají zkušenosti z loňského roku, ale také jeden nováček. Jan Odložil si Taxis Gladiator Race vyzkoušel vloni poprvé, stejně jako Jakub Spáčil. Nováčkem týmu je „dostihový obojživelník" Daniel Vyhnálek, kterého častěji vídáme v sedle rovinových koní. Letos má ale nabitou sezonu a překážkové dostihy v Pardubicích zná.

Druhý tým pod názvem DS TEAM 2 povede žena. Konkrétně jí bude jezdkyně Veronika Olehlová, dcera trenéra dostihových koní Čestmíra Olehly. Ten pro Velkou pardubickou v minulosti připravil šest vítězů včetně legendárního Železníka. Veroničin tým doplní Bára Švrlanská, Jan Šťastný a Tomáš Rozsypal, který v překážkových bězích není nováčkem.

„Těší nás, že si cestu na závodiště v Pardubicích hledá tolik gladiátorů. Propojení s Velkou pardubickou, využití dostihové dráhy s celou řadou unikátních překážek i netradiční start z dostihových startovacích boxů je jedinečné," řekl ředitel závodu Pavel Cibulka. „V první vlně budou tentokrát startovat závodníci, kteří mají nějaký zajímavý příběh. Nominovat je mohl kdokoli," dodal Cibulka.

Třídenní gladiátorské klání začíná v pátek 29. listopadu večer závodem NIGHT Gladiator Race. V sobotu 30. listopadu odstartují jednotlivci a dvojice do závodu ORIGINAL, který bude pokračovat i v neděli 1. prosince. A právě v neděli se na sedmikilometrovou trať inspirovanou Velkou pardubickou vydají týmy včetně těch dostihových. V neděli odstartují také závody KIDS a MAX.

TAXIS GLADIATOR RACE je posledním závodem sezony 2019. Ta příští odstartuje v lednu 2020 galavečerem GLADIATOR RACE a ve dnech 24. a 25. ledna prvním závodem v pevnosti Josefov u Jaroměře.

ČASOVÝ HARMONOGRAM

pátek 29. listopadu

18:30                Start nočního závodu TAXIS GLADIATOR RACE 
21:00                Vyhlášení nočního závodu TAXIS GLADIATOR RACE

sobota 30. listopadu

10:30               Start hlavního závodu GLADIATOR RACE
14:30               Vyhlášení výsledků GLADIATOR RACE

neděle 1. prosince 

10:00               Start dětského závodu TAXIS GLADIATOR RACE
12:15                Start hlavního závodu TAXIS GLADIATOR RACE – MAX
12:30               Vyhlášení výsledků dětského závodu KIDS GLADIATOR RACE
13:15                Start hlavního závodu TAXIS GLADIATOR RACE – ORIGINAL
15:30                Vyhlášení výsledků TAXIS GLADIATOR RACE

Více informací na www.taxisgr.cz a www.gladiatorrace.cz