Strážníci spěchali k nehodě. Účastníci se totiž mezi sebou ještě poprali

Pardubice – Ve čtvrtek po patnácté hodině zasahovali strážníci Městské policie Pardubice u dopravní nehody na silnici I/37 v Pardubicích. Došlo zde ke střetu celkem tří vozidel a zranění účastníků nehody a tento karambol pak pokračoval rvačkou.

Urychlený příjezd hlídek městské policie na místo si vyžádali zasahující hasiči, protože mezi aktéry dopravní nehody došlo nejprve k ostré slovní výměně a výměna názorů pokračovala i rvačkou. V té se jeden z účastníků začal ohánět nejen pěstmi, ale i basebalovou pálkou.

V době příjezdu hlídek strážníků už násilnosti ustaly, přesto strážníci pomohli pro jistotu zajistit oddělení vzájemně nepřátelsky naladěných účastníků šarvátky. Silnice byla kvůli nehodě, zásahu složek IZS a následnému odstraňování následků nejprve zcela a poté částečně uzavřena. Strážníci proto pomáhali i s usměrňováním dopravy.

Na místě zasahoval i psovod městské policie. Jedním ze zraněných u této autonehody byl i ples většího plemene, kterého strážníci dopravili k veterinárnímu ošetření. Příčiny a další okolnosti této nehody a následnými násilnostmi zůstávají v šetření Policie České republiky. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice