Sníh v Domě hudby? Mohli za něj "Piráti"!

Pardubice – Letošní galakoncert oblíbené hudební formace Pirate Swing Band, která se zaměřuje na swingové aranže známých popových a rockových skladeb, byl v pardubickém Domě hudby dlouho dopředu vyprodaný. A je celkem jasné proč.

Už popáté v historii totiž "Piráti" dokázali, že tento typ slavnostní "plavby" jim náramně sedí. Vždycky nabízí spoustu zážitků. Ta letošní byla velkou poctou zpěváku Georgu Michaelovi, který zemřel loni těsně po Vánocích.

Sálem znělo hned několik jeho písní, a to nejen v podání orchestru a jejich charismatického frontmana, zpěváka Jiřího Ševčíka, ale také v interpretaci hostů galavečera. Těmi byli "bratři ve zbrani" – členové populární formace Monkey Business Matěj Ruppert a Ondřej Brousek.

"Moc rádi jsme přijali pozvání na tuto akci. Kdyby na konci našeho bloku došlo k ovacím vestoje, neprozraďte nikomu, že jsme si o ně dopředu řekli," vtipkoval dobře naladěný Matěj Ruppert, který předvedl výtečnou show. Kromě mimořádného pěveckého výkonu zároveň diváky výborně bavil.

Skladbu Mack the Knife, kterou u nás proslavil pod názvem Mackie Messer herec Miloš Kopecký, opatřil vlastním "německým" textem. Ten prý stihl napsat za jízdy autem cestou na koncert. "A to jsem řídil," dodal s úsměvem Matěj Ruppert, který v Pardubicích znovu dokázal, že je jedním z nejvšestrannějších a nejzábavnějších zpěváků tuzemské populární scény. Navíc na něm bylo vidět, že si tento "výlet" do jiných hudebních vod užívá.

"Závidím Pirátům fantastické publikum. I oni jsou vynikající," vysekl zpěvák Monkey Business poklonu východočeské swingové partičce, která v Domě hudby podala obdivuhodný výkon.

Kromě řady překvapivých aranží světoznámých hitů od kapel Queen, Oasis, Radiohead či Beatles, zpěváka Robbieho Williamse nebo zpěvačky Sandry došlo také na "kobercový nálet pozitivních emocí" v podobě titulní melodie z animovaného seriálu Kačeří příběhy či neobyčejně zdařilé směsi originálně upravených hitů Karla Gotta.

Pobavil též přídavek v podobě úryvku slavné České mše vánoční od Jakuba Jana Ryby či úplný závěr, který obstarala typicky vánoční "hitovka" Last Christmas, při níž v Domě hudby dokonce padal sníh!

Swingoví "Piráti" vedení Jiřím Ševčíkem opět potvrdili, proč jsou na naší hudební scéně výjimečným tělesem, které stojí za pozornost i světovým médiím a osobnostem z branže. "Ale doma je prostě doma! Jsme rádi, že se náš první letošní galakoncert podle všeho vydařil. A tak skvělé publikum se jen tak nevidí," uzavřel frontman "Pirátů".

Autor: Tomáš Dvořák
Foto: Vlastimil Raška