„Smích prodlužuje život," řekla Vanda Hybnerová, která zazářila v prologu pardubického festivalu

Pardubice – „Smích prodlužuje život. Dává člověku energii, která je zvláště v dnešní době potřeba," řekla v rozhovoru pro server Pardubice Živě oblíbená herečka VANDA HYBNEROVÁ. Ta zazářila v neděli večer ve Východočeském divadle v představení pražského Divadla Palace s názvem Be My Baby – Buď moje bejby. Tato inscenace byla součástí prologu GRAND Festivalu smíchu

Báječná myšlenka GRAND Festivalu smíchu

Hlavní, soutěžní část přehlídky nejlepších divadelních komedií za uplynulý rok se v pardubickém stánku Thálie koná do neděle 2. dubna a vyvrcholí o den později slavnostním Galavečerem smíchu, na němž budou předány festivalové ceny.

„Myšlenka GRAND Festivalu smíchu je báječná. Smích je lék na všechno. Díky němu a humoru člověk může získat nadhled a zdravý odstup od věcí či situací, které ho trápí," uvedla Vanda Hybnerová. „Také proto je komedie žánr, který dnes diváci potřebují. V době, kdy musí v běžném životě zvládat řadu těžkých situací, jako je například zdražování nebo třeba válka, je fajn, když mohou vyrazit do divadla a v něm se zasmát a odpočinout si od všeho negativního," podotkla známá herečka, která si pochvalovala prostředí a atmosféru ve Východočeském divadle během představení Be My Baby.

V divadle se sešlo úžasné publikum 

„Divadlo je nádherné a je tu i skvělá akustika. Dobře se mi tady hraje a zrovna v neděli večer se navíc v hledišti sešlo opravdu úžasné publikum. Nevím, jestli to bylo tím, že šlo o prolog GRAND Festivalu smíchu, ale krásně s námi šlo," svěřila se představitelka Angličanky Maude Kinchové v retrokomedii amerického dramatika Kena Ludwiga. Ta dokazuje, že na lásku není nikdy pozdě a že dva různé protiklady se k sobě nakonec mohou přitáhnout. 

„Přiznám se, že když jsem text četla úplně poprvé, tak se mi tato hra vlastně vůbec nelíbila. Přišla mi poměrně plytká a banální, ale ve spolupráci s režisérem Petrem Svojtkou a mým hereckým partnerem, představitelem Johna Campbella, Davidem Novotným, jsme se postupně dobrali k nějakému tvaru. Teď už si myslím a doufám, že představení dostalo šmrnc a lehkost. A to i přesto, že téma je předvídatelné," nechala se slyšet Vanda Hybnerová na adresu titulu, kde se zpočátku nesmiřitelný souboj muže a ženy postupně mění v milostný taneček. 

Pojednává o tom, jak se typický Skot a Angličanka poprvé setkávají na svatbě Johnova svěřence a Maudiny neteře. Podruhé je svede dohromady prosba mladého páru, aby pro ně v Kalifornii vyzvedli novorozeně, které se novomanželé rozhodli osvojit. 

John a Maude se vydávají na dlouhou cestu, kterou si nejprve dovedou navzájem dost znepříjemnit. A aby toho nebylo málo, tak musí nuceně zůstat v San Franciscu déle, než chtěli a čekali. Jenže starost o novorozeně promění nejen je samotné, ale také jejich vzájemný vztah… 

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Grand Festivalu smíchu