Školní soutěže a přehlídky jsou v plném proudu

KRAJ – Po náročném období s covidem se v minulém roce naplno obnovily vedle pravidelné školní docházky i další školní aktivity. Kromě předmětových olympiád jsou to i oborové soutěže nebo přehlídky a výstavy projektů. Koncem předchozího týdne se uskutečnil již 21. ročník mezinárodní soutěže pro střední školy v kosmetické a kadeřnické tvorbě Kalibr cup 2023 v Lanškrouně.

Ve školách to opět hýří životem, což mě neskutečně těší. Z debat, které vedu s řediteli a učiteli při svých návštěvách škol, jednoznačně plyne, že právě školní soutěže nebo další aktivity nad rámec běžné výuky během distanční výuky velmi chyběly. Škola by měla děti učit zdravé soutěživosti, podporovat jejich nadání a píli se zdokonalovat. Školní soutěže a projektové přehlídky mají ve vzdělávání pevné místo a považuji je za nenahraditelné," říká radní pro oblast školství Josef Kozel.

Jednou z největších soutěží v regionu je Kalibr cup, který každoročně pořádá Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Lanškroun. Ve svém kadeřnickém a kosmetickém umu zde soutěží žáci a žákyně z různých koutů republiky. V letošním roce se museli soutěžící poprat s tématem Řecké bohyně. Účesovou tvorbu a make-up nejlépe zvládly žákyně z Havířova, v body-artu uspěla žákyně z Pardubic. Ve stejný den se konal na Střední průmyslové škole chemické v Pardubicích také projektový den 16. ročníku regionálního kola soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR. V plném proudu jsou i okresní kola 15. ročníku soutěže Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji.

Autor: Bc. Denisa Píšová
Zdroj a foto: Pardubický kraj