Seč připravuje opravy kulturního domu

Chrudimsko – Město Seč bylo dalším cílem cesty hejtmana Martina Netolického a radního pro oblast venkova, životního prostředí a zemědělství Miroslava Krčila. Se starostou Marcelem Vojtěchem si prošli kulturní dům z roku 1968, jehož rekonstrukci obec na několik etap plánuje. V letošním roce si Seč bude připomínat 705 let od svého vzniku.

„Kulturní dům v Seči byl otevřen jen několik málo měsíců před srpnovými událostmi roku 1968. Širší veřejnosti je známý především diskotékami a kulturními akcemi pro mladé. Technologie, ale také střecha či další vybavení dožívají, a proto město připravuje jeho rekonstrukci a osazení fotovoltaických panelů na střeše, které by snížily odběr elektrické energie i pro budovu obecního úřadu či technických služeb. Vzhledem k předpokládaným nákladům bude chtít město žádat o evropské či státní dotace," řekl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, který také připomněl loňské dokončení modernizace silnice II/337 ze Seče do Třemošnice za 184 milionů korun včetně daně. Jednalo se o více jak osm kilometrů dlouhý úsek na trase Třemošnice, Podhradí, Starý Dvůr, Kraskov, Žďárec u Seče a Seč.

Zástupci kraje se starostou Vojtěchem hovořili také o dalších rozvojových plánech včetně opravy místní komunikace směrem na Hoješín či modernizaci veřejného osvětlení v místních částech Prosíčka, Kraskov a Počátky. Další plány se týkají modernizace známého Autokempu Seč Pláž, kde město plánuje vybudování solárního systému pro ohřev užitkové vody. Řeč byla také o zavedení energetického managementu či zpracování energetické koncepce. „Seč je dlouhodobě velmi aktivní z hlediska přípravy menších i větších projektů v rámci našich dotačních programů. Svoji roli samozřejmě hraje také to, že se město skládá z deseti místních částí a je vyhledávanou turistickou lokalitou," uvedl radní pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj