Remíza stačila, Pardubice se radují ze zachování ligové příslušnosti

Pardubice – Téměř vyprodaná CFIG Arena po skončení utkání proti Příbrami i přesto, že fanoušci gól neviděli. Remíza 0:0 totiž znamenala, že domácí tým si zachoval příslušnost ve FORTUNA:LIZE i pro příští sezónu.

Pardubáci, kteří si ve čtvrtek v Příbrami vybojovali dvougólový náskok, ho chtěli pochopitelně navýšit. Blízko byl už ve dvanácté minutě Michal Hlavatý, jeho pokus zblízka ale vychytal Melichar a Sychra se po hraničním zákroku obránce k dorážce nedostal.

I přes dvougólové manko se svěřenci Karla Krejčího dopředu příliš nehnali a hrozili hlavně domácí fotbalisté, další velkou šanci měl Dominik Janošek. Ten byl dnes hodně vidět, ve finální fázi si ale vylámal zuby na brankáři Melicharovi.

Druhou půli měli rovněž pod kontrolou fotbalisté Pardubic. Po většinu času drželi míč na svých kopačkách a Příbram téměř do ničeho nepustili. Šanci na otevření gólového účtu dnešního střetnutí měl patnáct minut před koncem střídající Matěj Helešic, jeho střela se ale stočila vedle brány.

V závěru by se vzhledem ke skóre dvojzápasu dal očekávat tlak Příbrami, ten ale nepřišel. Východočeši si dvougólový náskok pohlídali a udrželi tak svou prvoligovou příslušnost i na čtvrtou sezónu, naopak Příbram zůstává v druhé nejvyšší soutěži.