Rekonstrukce silnic na Lanškrounsku pokračují. Dočkají se Nepomuky a Horní Čermná…

Pardubice – Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila zahájení zadávacího řízení na modernizaci silnice II/311 Nepomuky – Horní Čermná. Jedná se o další stavební akci, která bude spolufinancována z evropských fondů v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Předpokládaná cena dle projektové dokumentace činí necelých 15 milionů korun.

„Více jak kilometrový úsek silnice II/311, která je významnou spojnicí mezi Lanškrounem a Jablonným nad Orlicí, je v současné době svým stavebně-technickým stavem nevyhovující pro zvýšenou dopravní zátěž. Kraje silnice ztrácí pevnost a vozovka je na mnoha místech značně poškozena, což zhoršuje také bezpečnost silničního provozu. Předpokládaná cena je podle projektové dokumentace necelých 15 milionů korun," sdělil hejtman Martin Netolický. „Postupně pokračujeme v zahajování zadávacích řízení na dopravní stavby, u kterých máme schválenou finanční spoluúčast z evropských fondů, konkrétně Integrovaného regionálního operačního programu," uvedl hejtman Netolický s tím, že tato modernizace naváže na rekonstrukce úseků Lanškroun – Nepomuky a Horní Čermná – Dolní Čermná, které byly dokončeny v 2013 a 2014.

Pardubický kraj nadále u dopravních staveb uplatňuje také druhé hodnotící kritérium pro výběr dodavatele. „I v tomto případě při hodnocení nabídek neřešíme pouze ekonomickou výhodnost nabídky, ale také termín dokončení stavby. Tímto způsobem budeme postupovat i při dalších výběrových řízeních na rekonstrukce silnic, protože chceme tlačit na stavební firmy, aby provedly stavbu v co nejkratším termínu, a vzniklé komplikace tak byly pro místní obyvatele jen na nezbytně nutnou dobu," uvedl náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš.

Zdroj a foto: Pardubický kraj