Referendum: I v karanténě lze rozhodnout o Zelené bráně…

Pardubice – Ve středu 6. října, tedy dva dny před začátkem voleb, budou moci voliči, kteří musí být v souvislosti s onemocněním Covid-19 v karanténě či izolaci, volit do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a v Pardubicích také hlasovat v místním referendu o budoucím vzhledu Zelené brány.

V Pardubicích pro ně bude zřízeno volební stanoviště (drive-in) na parkovišti v areálu ENTERIA ARENY na Sukově třídě. Drive-in bude otevřen 6. října od 8:00 do 17:00. Hlasovací lístky pro referendum dostanou voliči na místě. Voliči a osoby oprávněné hlasovat v místním referendu, kteří nebudou moci z vážných důvodů využít možnosti hlasovat na tomto volebním stanovišti, si mohou objednat návštěvu hlasovací komise, která přijde do místa, kde je volič izolován, se zvláštní přenosnou volební schránkou.

Návštěvu komise pro hlasování si musejí objednat u Krajského úřadu do čtvrtka 7. října 2021 do 20:00 hodin. Obou těchto zvláštních způsobů hlasování mohou využít pouze lidé, kteří jsou kvůli Covidu v karanténě či izolaci. 

Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic