Radní vybrali společnost pro rekonstrukci střechy Střední průmyslové školy Chrudim

Chrudimsko – Pardubický kraj pokračuje v investicích do svých školských zařízení. Na svém posledním jednání krajští radní schválili výběr dodavatele pro rekonstrukci střech jedné z budov Střední průmyslové školy Chrudim. Konkrétně se jedná o objekt dílen Starého závodu v Čáslavské ulici. Celkové náklady dosahují 16,6 milionů korun včetně daně. Dobrou zprávou je, že dělníci budou rekonstrukci provádět postupně, výuka tak nebude omezena.

„Kromě projektů spolufinancovaných z evropských fondů řešíme také investice, na které není možné vnější zdroje sehnat a je nutné práce urychlit. Jedním z případů je střecha Starého závodu Střední průmyslové školy Chrudim v Čáslavské ulici. Stávající střešní krytina je tvořena velkorozponovými panely DART, jejichž stav není z dlouhodobého hlediska udržitelný. Předpokládané náklady na celkovou rekonstrukci střechy a další nutné práce dosahují výše 16,6 milionů korun," uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Rekonstrukce má dle plánu probíhat ve třech etapách. „Nejprve dojde k demontáži velkorozponových panelů. Až poté bude střechou provedena nosná ocelová konstrukce zastřešení. Teprve po zastřešení dojde na stavbu nové konstrukce střechy. Potřeba však bude i úprava dalších navazujících konstrukcí okolo rekonstruované budovy. Naším cílem je zejména zajistit zodpovědný průběh rekonstrukce, a co nejdříve zajistit i normální fungování školy," dodal náměstek hejtmana Roman Línek.

Stavební práce budou realizovány za provozu zbývající části budovy, kde nebude přerušena výuka. Rekonstrukce tak nebude probíhat současně ve všech prostorách. „Z mého pohledu je naprosto zásadní, aby v rámci rekonstrukce nebyla ohrožena výuka, a následně jsme zajistili odpovídající podmínky nejen po stránce technického vybavení, ale také z hlediska budov samotných, o což se snažíme v rámci všech našich středních škol," uzavřel radní Kozel blížící se rekonstrukci.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj