Radní Josef Kozel pokřtil Deník týhle doby aneb offline v online…

Ústí nad Orlicí – Další z cest krajského radního pro školství Josefa Kozla vedla do Pedagogicko-psychologické poradny v Ústí nad Orlicí. Při schůzce s ředitelkou poradny slavnostně pokřtil Deník týhle doby aneb offline v online, projekt, jenž vznikl v době pandemie koronaviru, a na jehož vzniku se podíleli žáci, studenti, ale i učitelé z mnoha různých škol v Pardubickém kraji.

„Jsem rád, že jsem měl tu čest, a mohl pokřtít vzniklý deník plný skvělých nápadů, jak se zabavit v této nemilé době, a to bez použití digitálních technologií. Jak mi paní ředitelka prozradila, účast v tomto projektu byla opravdu hojná. Je jen dobře, že si děti umí při distanční výuce od internetu odpočinout a zabavit se jinak, ať už je to při sportu či vaření. Takové projekty vždy rád podpořím," uvedl radní Josef Kozel.

Celkový počet došlých příspěvků ředitelku poradny zaskočil. „Nevěděli jsme, kolik můžeme oslovit dětí, ale že jich bude nakonec přes šest set, tak to nás vážně moc mile překvapilo. Žáci psali eseje, básně, otužovali se, vařili, šili, pěstovali. Zaujala nás opravdu především pestrost příspěvků, ale také fakt, že si náš projekt řada učitelů vzala jako osobní výzvu, a zapojili tak do tvoření často i celé třídy," sdělila své dojmy z úspěšného projektu ředitelka Pedagogicko-psychologické poradny Petra Novotná.

PK Deniky tyhle doby aneb offline v online 07042021
« z 5 »

Na všechny žáky i třídy už čekají odměny.

Zdroj a foto: Pardubický kraj