Půlnoční potopa

Pardubice – Půlnoc je magická. Někdo se v tento čas bojí strašidel, někoho dalšího přemůže démon alkohol a půlnoc z pátku na sobotu znamenala pro strážníky výjezd. V panelovém domě totiž tekla voda. Sousedka, chtěla tu druhou upozornit, ale o půlnoci zvonila marně.

V bytě nikdo nereagoval, takže přišla řada na strážníky. Ti od sousedů zjistili, že v bytě žije seniorka, která velmi špatně slyší, takže ruch v domě ani naléhavé zvonění nezaregistrovala. Hlídka si ale dokázala pomoci. Mezi sousedy našla kamarádku hluché ženy, která přispěchala s klíčem i s pomocí. Strážníci totiž ženu požádali, aby svou kamarádku opatrně a citlivě probudila. To se podařilo.

Seniorka byla pochopitelně vyděšená, ale strážníci ji pomocí výrazné artikulace, hlasité řeči a posunků vysvětlili, co se děje a požádali ji, zda mohou v bytě najít místo, odkud teče voda. V tom si seniorka vzpomněla, že než šla spát, byla v kuchyni na zemi voda, ale nevěnovala tomu pozornost, protože si myslela, že jen něco rozlila. Ukázalo se, že za malou potopu může prasklý sifon ke dřezu.

Strážníci pomohli vyklidit skříňku a provizorně zajistili sifon před dalším únikem vody. Pak seniorce předali kontakt na havarijní službu a požádali její kamarádku, aby jí druhý den pomohla se zajištěním opravy a nahlášením havárie na pojišťovnu. Jakmile byla půlnoční havárie vyřešena, strážníci všem zúčastněným popřáli již klidnou dobrou noc. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice