První dáma klarinetu Sharon Kam v Pardubicích & tradiční koncert Studenti za svobodu a demokracii…

Pardubice – Již v pondělí 8.11. a ve středu 10.11. se představí Komorní filharmonie Pardubice posluchačům na domácím pódiu společně s jednou z nejžádanějších klarinetistek současnosti Sharon Kam. Pro koncertní program Klarinet světově si tato uznávaná umělkyně připravila hned dvě ukázky, které jsou sice kratší, ovšem technicky velmi náročné.

Tou první je Téma s variacemi francouzského novodobého autora Jeana Françaixe. Druhou ukázkou, speciálně nastudovanou pro příležitost koncertu v Pardubicích, bude skladba českého skladatele Ondřeje Kukala Clarinettino op. 11. Obě skladby umožní první dámě klarinetu a absolventce prestižní Juilliard School of Music v New Yorku předvést posluchačům plné šíři možností tohoto nástroje.

Sharon Kam, která patří ke špičkám svého oboru více jak dvacet let, se v Pardubicích představí poprvé a její hostování u nás je jednou z hlavních událostí sezony. Kromě uvedených klarinetových děl zazní pod vedením francouzského dirigenta Martina Lebela dále také Ravelova Pavana za Mrtvou infantku a Sinfonietta pro orchestr Francise Poulanca. Koncerty Klarinet světově se uskuteční vždy od 19 hodin v Sukově síni Domu hudby.

Listopadový program pardubických filharmoniků nabízí také koncert Studenti za svobodu a demokracii, kterým vzpomínají události z roku 1989. Tento tradiční koncert, pořádaný ve spolupráci s Univerzitou Pardubice, se opět uskuteční v aule Arnošta z Pardubic od 19.30 hodin. Jako sólista se letos představí první hobojista Komorní filharmonie Vojtěch Podroužek, který provede Straussův Koncert pro hoboj a malý orchestr D dur. Pod taktovkou Roberta Kružíka zazní předehra k Mozartově opeře Divadelní ředitel a Rejchova Symfonie Es dur op. 41.

Vstupenky lze zakoupit online (web filharmonie kfpar.cz), v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky v Pardubicích nebo také přímo na místě. Koncerty se uskuteční v souladu s aktuálně platnými podmínkami pro pořádání kulturních akcí.

Zdroj a foto: Komorní filharmonie Pardubice