Propadlá dlažba na Pernštýnském náměstí. Saxana je mimo podezření…

Pardubice – Země se podle pověr otevírá na Velký pátek v dubnu. V Pardubicích se nám země začala otevírat už z kraje února a to na Pernštýnském náměstí před Krajskou knihovnou Pardubice, kde se začala propadat dlažba.

Oznámení hlídka strážníků potvrdila. Protože s sebou fůru písku běžně nataháme, přivolali strážníci na místo Služby města Pardubic. Jejich pracovníci propadlé místo provizorně označili a řešení situace se ujme správce komunikace.

My na tomto místě rovněž připomínáme, že na nedalekém místě se už jedna díra v náměstí nacházela. Stalo se tak v roce 1971. Z historické kašny tu tehdy lezla na svět čarodějka Saxana známá jako Dívka na koštěti. Jistě, můžete namítat, že kašna byla pouze filmovou rekvizitou postavenou na dláždění a na náměstí nikdy nestála a budete mít pravdu. Ale tak to alespoň neříkejte dětem.

Seniorka ve 4 ráno seděla před domem. Nevěděla, jak se dostala ven

Strážníci pomohli domů 78leté ženě, která ve 4 hodiny ráno bloudila po venku. Hlídku na ni upozornil projíždějící řidič.

Strážníci našli zcela dezorientovanou seniorku, která nevěděla, jak se dostala ven a navíc si v nedalekém domě zabouchla klíče. Strážníci se dostali do domu, našli klíče a kontaktovali rodinu a po dohodě s ní pak ženu ponechali doma s tím, že další péči zajistí právě rodina.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba, Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice