Prohlídky Pokladů zbrojnic pro velký zájem pokračují…

Pardubice – Ani sedm speciálních prohlídek nestačilo pokrýt zájem veřejnosti o návštěvu výstavy Poklady zbrojnic státních hradů a zámků ve správě Národního památkového ústavu. Východočeské muzeum v Pardubicích proto přichystalo ještě tři další prohlídky. Výstavu od jejího otevření v listopadu už vidělo více než 6000 lidí.

„Zájemci o historii a vývoj zbraní a zbroje tak mají jedinečnou příležitost dozvědět se netušené detaily o exponátech z 35 státních hradů a zámků. Výstava Poklady zbrojnic je plná těch nejvzácnějších předmětů ze zbrojnic českých a moravských hradů a zámků a vznikla z několikaleté práce největších odborníků na staré zbraně u nás. Vladimír Dolínek bude poutavě vyprávět o palných a loveckých zbraních i puškařích, Vladimír Kočan se zaměří na vojenskou výzbroj a výstroj," zve ředitel Východočeského muzea v Pardubicích Tomáš Libánek.

S ohledem na vysoký zájem veřejnosti je nutná předchozí rezervace. Na komentované prohlídky se zájemci přihlásí na e-mailu bekera@vcm.cz nebo na telefonním čísle 607 034 110. Prohlídky jsou v ceně vstupenky do výstavy Poklady zbrojnic (100 korun plné vstupné, 50 korun poloviční – děti, studenti, senioři nad 65 let).

Přehled komentovaných prohlídek a programů k výstavě Poklady zbrojnic

10. 2. 2018 14 h – Vojenská výzbroj a výstroj od 17. do 19. století – komentovaná prohlídka s kurátorem Vladimírem Kočanem

24. 2. 2018 14 h – Historický vývoj loveckých a palných zbraní – komentovaná prohlídka s kurátorem Vladimírem Dolínkem

24. 2. 2018 16 h – Vojenská výzbroj a výstroj od 17. do 19. století – komentovaná prohlídka s kurátorem Vladimírem Kočanem

Výstavu Poklady zbrojnic státních hradů a zámků ve správě Národního památkového ústavu hostí Východočeské muzeum od 1. listopadu 2017 do 4. března 2018. Záštitu nad výstavou převzal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Zdroj a foto: Východočeské muzeum v Pardubicích