Přes pexeso k lidskosti

Pardubicko – Pexeso. Pro někoho hra. Pro někoho zábava. A pro někoho cesta, jak z nás dostat to nejlepší. Tohle je krátký příběh turnaje, který pomáhá.

Skoro osmdesát hráčů

Možná by vás ani nenapadlo, že se v něčem podobném dá soutěžit. Dá. A hráčů přibývá. Letos jich bylo skoro osmdesát. Nejmladší šampionka chodí do školky, nejvíce ostřílená se narodila v době, kdy začala vysílat barevná televize. „Pexesem žiju. Mám radost, když se schází dárky pro hráče a samotný Turnaj je už jenom třešnička na dortu. Letos poprvé děti po skončení kola, už rovnou stály frontu na to další," říká organizátorka turnaje Lenka Kopecká. Soutěž pořádá osm let.

Hrajeme pro Sofinku

A dokázala ji posunout ještě o kousek výš. Různých sbírek a beneficí jsou tisíce. Člověk snadno otupí. Přestane se zajímat. Jenže když se vás příběh třeba jen trochu osobně dotýká, za lhostejnost se neschováte.

Sofinka je obyčejná malá holka. Jen neměla tolik štěstí. A každý kousek si musí vybojovat. Trpí vzácným genetickým onemocněním, spinální svalovou atrofií v nejtěžší formě. Nemocí, na kterou se jen obtížně hledá recept. www.nadejeprosofinku.cz

Tentokrát pexesáci hráli pro ni. „Maminka Sofi pracovala ve stejné firmě, kam jsem později nastoupila já. Kolegové sdíleli částečné pokroky a úspěchy při léčbě a já už věděla, koho podpoříme. Naše částka by měla posloužit na fyzioterapie, jedna návštěva stojí sedm set korun. Vybrali jsme 11.820,- korun," dodává Lenka Kopecká.

Vítězové, aneb s kým pexeso nehrajte:

Kategorie MLADŠÍ – celkem 22 dětí
Nina STOURAČOVÁ – 24 b.

Kategorie STARŠÍ – celkem 20 dětí 
Richard KOPIŠTĚ – 26 b.

Kategorie DOSPĚLÁCI – celkem 36 hráčů 
Pavel FUXA – 41 b.

Autor: Lenka Kopecká