Praktické zkoušky skládali žáci v kuchyni…

Žamberk – Závěrečné praktické zkoušky na Střední škole obchodu, řemesel a služeb Žamberk jsou v plném proudu. Minulý týden je vykonávali žáci oboru kuchař – číšník. Školu při této příležitosti navštívil radní pro školství Bohumil Bernášek.

„Škola v Žamberku vzorově spolupracuje s mnoha zaměstnavateli v regionu. Žáci si tak už při studiu osvojují správné pracovní návyky a stávají se součástí firemní kultury. Pod dohledem odborníků se tak připravují na svá budoucí povolání," pochvaloval si radní Bohumil Bernášek.

V praktické části museli žáci připravit menu a slavnostní tabuli na téma, které si předem vylosovali. Na výběr měli z témat Všichni dobří rodáci s pokrmy zaměřenými na českou a moravskou kuchyni, Monarchie v Evropě aneb kdo kde trůní, rybami inspirovaný Petrův zdar a Kdo zdravě žije, vyhrává.

Praktické zkoušky skládali žáci v kuchyni
« z 5 »

„Během studia se naši žáci účastnili odborného výcviku v gastronomických provozech, například ve Wellness hotelu Vista Dolní Morava, Hotelu Studánka Rychnov nad Kněžnou, Hotelu Bravo Česká Třebová a dalších," sdělila ředitelka školy Zuzana Pecháčková. Ta se také pochlubila úspěchy, na které škola dosáhla v letošním roce. „V březnu přivezly první a druhé místo ze soutěže Kouzlení z perníku v Nové Pace žákyně Sára Jedličková a Daniela Kosková a v květnu se naše škola umístila na prvním místě v soutěžní přehlídce odborných gastronomických škol Pardubického kraje v rámci Městských gastronomických slavností M. D. Rettigové v Litomyšli. Poděkování patří Jiřině Duškové a Romanu Janyšovi, kteří je připravovali," dodala ředitelka.

Střední škola obchodu, řemesel a služeb Žamberk nabízí kromě učebního oboru kuchař – číšník, který zde studuje nejvíce žáků, také obory cukrář, prodavač, instalatér, truhlář, obráběč kovů a podnikání. V letošním roce v těchto oborech absolvuje celkem čtyřicet osm žáků.

Zdroj a foto: Pardubický kraj