Požár přístavku u rodinného domu likvidovalo pět jednotek hasičů

Chrudimsko – K požáru větší pergoly (přístavku) u rodinného domu do Otradova na Hlinecku vyjíždělo v neděli 7. ledna v 5.26 hodin 5 jednotek hasičů. Muže nad ránem probudil divný zvuk a po chvíli zjistil, že mu hoří přístavek.

Při příjezdu první jednotky na místo události bylo zcela jasné, že plameny zasáhly celý přístavek a již částečně ničily i střechu rodinného domu. Hasiči ihned provedli průzkum, zda se uvnitř nikdo nenachází. Vysvobodili jednu kočku a nasadili 2 proudy C, vysokotlaký proud na půdní prostor a provedli i kontrolu celého půdního prostoru. Plameny hasiči dostali pod kontrolu v 6.25 hodin. Následně bylo nutné rozebrat střešní krytinu a dohasit všechna ohniska.

Při prováděném rozebírání střešní konstrukce došlo k propadnutí zasahujícího hasiče. Ten byl ihned pomocí nosítek transportován z půdy dolů a předán do péče zdravotníků.

V přístavku měl muž schován kompresor, gril a další věci. Plameny zcela zničily i karavan, který se nacházel v těsné blízkosti pergoly a v němž byly umístěny 2 propan butanové lahve, které musely být ochlazovány tak, aby nedošlo k jejich explozi.

Na místo dorazil i vyšetřovatel hasičů, který zjistil: „požár s největší pravděpodobností způsobila technická závada na baterii elektrokola, které bylo uložené s ostatními věcmi v pergole," říká k případu mjr. Mgr. Martin Vojta, vyšetřovatel příčin vzniku požárů HZS Chrudim.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 1,3 milionu korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 5 milionů korun.

Požár byl zcela zlikvidován v 8.45 hodin.

Autor: por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje