Popila za celý zájezd a usnula na písečné pláži mezi paneláky

Pardubice – Ležet na písečné pláži, poslouchat šumění moře. V tento čas přímo ideální aktivita. K tomu nějaký ten drink. Jenže toho nesmí být moc. Jinak zjistíte, že místo na písečné pláži v Karibiku ležíte mezi paneláky v pískovišti v Pardubicích.

Tak jako se to stalo (a vůbec ne poprvé) 67leté ženě na jednom panelákovém sídlišti. Strážníci zjistili, že těch drinků v tomto případě bylo zřejmě jako pro celý zájezd, protože žena nadýchala 3,09 promile. Protože v tak silné opilosti ji ani na hotelu jménem záchytná stanice už nemohli převzít, předali ji strážníci záchranné službě.

Zmatenou seniorku předali strážníci rodině

V Nerudově ulici si 33letá žena povšimla zmatené stařenky. Protože nebyla lhostejná, zkusila s paní promluvit a přitom zjistila, že její obavy byly správné. Obrátila se proto na strážníky, kteří na místo přijeli a i přes obtížnou domluvu nakonec získali od 85leté ženy kontakt na rodinu. Protože žena trpěla zdravotními problémy spojenými s vysokým věkem, jeden ze strážníků nakonec zajel pro její dceru, která si maminku převzala a strážníci je doprovodili do místa bydliště.

Hádka s prodejcem koberců bylo rodinné setkání

Přijatá oznámení někdy obsahují zajímavé detaily. Třeba občan, který oznámil hádku většího počtu osob, do telefonu zmínil, že tato bouřlivá disputace probíhá s prodejcem koberců. Vyjela tedy hlídka na místo prověřit, zda je důvodem sporu a případné reklamace fakt, že cestovní koberec odmítá nastartovat a létat, či za je ve srolovaném tepichu zarolován zapomenutý člen italské mafie. Vysvětlení však nebylo ani tak kouzelné, ani tak sicilské. Šlo o bouřlivé setkání poněkud širší rodiny.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice