Polovina startovacích bytů je již rozlosována

Pardubice – Radnice má za sebou rozlosování první várky startovacích bytů. Své budoucí majitele tak našlo celkem 12 malometrážní bytových jednotek a jasno je také o případných náhradnících. V rámci včerejší losovačky přitom byly rozděleny byty nacházející se v ulicích Ohrazenická, Bělehradská, Lexova, Železničního pluku a Nerudova.

"Věřím, že jsme včerejším slosováním udělali řadě lidí radost, že jim přiděleným startovacím bytem po finanční stránce ulevíme a umožníme jim snáze si našetřit na vlastní bydlení. Žádosti jsme obdrželi na všechny byty, které byly včera rozlosovány, druhé losování se uskuteční v září. Postup přitom bude stejný jako tomu bylo včera v rámci kola prvního. Vylosováni budou tedy nejen "výherci", ale také i náhradníci pro případ, že by nějaký byt nakonec zůstal neobsazen," informuje náměstek primátora zodpovědný za sociální politiku Jakub Rychtecký.

Losování náhradníků je přitom v letošním roce novinkou, ke které radnice přistoupila pro případ, že nebude některý z bytů obsazen z prvního losování nebo že některý z vylosovaných zájemců nájemní smlouvu nakonec nepodepíše. Díky náhradníkovi je pak možné byt obsadit a nečekat až na další výzvu, do které by byl byt znovu zařazen. Žadatelé neúspěšní v prvním losování, kteří k tomu dali souhlas, jsou pak tentýž den slosováni v rámci druhého losování, kdy je losem určeno pořadí maximálně 20 žadatelů na předem neurčený, z předchozího kola neobsazený byt. Ten pak je vylosovaným náhradníkům nabídnut na základě vylosovaného pořadí. 

Žadatel může v rámci prvního kola podat pouze jednu žádost na jeden konkrétní byt z nabídky startovacích bytů. Pokud se pak jedná o pár, i v tomto případě stačí podat jednu žádost, která je zveřejněna na webu https://pardubice.eu/zadost. Při jejím podání nedokládají žadatelé o startovací byt potřebná potvrzení (potvrzení o bezdlužnosti vůči městu Pardubice, doložení příjmu, výpis z katastru nemovitostí, potvrzení o bezdlužnosti u zdravotní pojišťovny). Tyto požadované dokumenty doloží až v případě, že budou vylosováni. To znamená, že pro zažádání o startovací byt stačí pouze vyplněná žádost a souhlas se zpracováním osobních údajů. Veškeré informace o dalším kole startovacího bydlení pro letošní rok budou k dispozici na webu https://pardubice.eu/startovaci-bydleni.

Autor: Iveta Koubková
Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic