Policie zajistila na Žamberecku v chatě 31 kusů zbraní a přibližně 30 kg střeliva…

Orlickoústecko – Ve středu 26. ledna 2022 orlickoústečtí kolegové z odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál z oddělení správního řízení požádali o spolupráci Pyrotechnickou službu Policie ČR při zajištění prohlídky jedné z chat na Žamberecku.

Podle získaných informací se měl v chatě po zemřelém muži nacházet kromě zbraní, které legálně vlastnil, i podomácku vyrobený nástražný výbušný systém. To se naštěstí nepotvrdilo. Žádný nástražný výbušný systém nebyl na místě nalezen. Kolegové ale zajistili větší počet krátkých a dlouhých zbraní s náboji, jak legálně držených, tak i nelegálně.

Jednalo se celkem o 31 kusů zbraní a přibližně 30 kg střeliva. Policisté z odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál zajistili i samonabíjecí pistoli výrobce Mauser, model P08, ráže 9 mm Luger, kterou považují za raritu.

Na místě byly také nalezeny 2 ampule s neznámou nahnědlou látkou označenou nápisem kyanid, které si hasiči na místě nálezu převzali k dalšímu opatření. Ani pyrotechnik z místa neodjel s prázdnou. Z místa odvezl např. 2 ks dýmovniček, 1ks slzného granátu, 2 těla českých granátů označení F1 a RG-5CV a 1 ks amerického RG-MK2 z 2. světové války, které byly demontované.

Autor: por. Mgr. Andrea Muzikantová, tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR