Policie obvinila 3 muže z loupeže

Orlickoústecko – Orlickoústeckým kriminalistům se podařilo objasnit 2 loupeže, které se odehrály minulý měsíc ve Vysokém Mýtě. Jeden z útočníků, teprve devatenáctiletý mladík, figuruje v obou loupežných přepadeních.

K první události došlo 5. října 2023 ve večerních hodinách poblíž Pivovarské ulice. Tři dnes již obvinění muži ve věku od devatenácti do dvaatřiceti let po předchozí domluvě a za účelem získání finanční hotovosti přepadli třiadvacetiletého poškozeného, se kterým se předtím seznámili ve městě. Napadeného muže v pozici vleže na zádech znehybnili, prohledali mu oblečení a odcizili mu finanční hotovost, mobilní telefon a další osobní věci. Získané peníze si mezi sebou rozdělili a ostatních věcí se zbavili.

Druhé loupežné přepadení má na svědomí již samotný devatenáctiletý mladík. Ten po půlnoci 14. října 2023 fyzicky napadl tři mladíky v Litomyšlské ulici a požadoval po nich peníze. Choval se agresivně, údery i kopy směřoval do oblasti obličeje a na jednoho z mladíků dokonce vytáhl i nůž, který mu přiložil na pravý bok. Útočník byl již v minulosti za násilnou trestnou činnost odsouzen. Na verdikt soudu si jako jediný počká ve vazbě, ostatní jsou stíhaní na svobodě.

Orlickoústečtí kriminalisté všechny tři muže obvinili ze spáchání trestného činu loupeže. V případě pravomocného odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody na 2 léta až 10 let.

Autor: por. Mgr. Andrea Muzikantová – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR