Policie ČR radí, zabezpečte se před zloději. Aplikace: Zabezpečte se!

PARDUBICKO – Pardubičtí policisté se zapojují do celorepublikového projektu na ochranu domů, bytů a rekreačních objektů proti vloupání. V rámci služby kontrolují objekty, které jsou v tomto období opuštěné. Také informují širokou veřejnost o všech možnostech a způsobech řešení zabezpečení prostřednictvím mechanických zábranných a zámkových systémů.

Kromě kontrol objektů pořádáme i přednášky. Jedna z nich proběhla 10. ledna ve Slunečnici – denním stacionáři pro seniory v Pardubicích. Tématem bylo nejen zabezpečení a ochrana majetku, ale samozřejmě také vlastního bezpečí.

Mobilní aplikace

Do svého mobilního telefonu si můžete nainstalovat aplikaci „Zabezpečte se", kde naleznete podrobné informace, jak svůj majetek lépe chránit a zabezpečit. Aplikace je dostupná zdarma na App Store nebo Google Play.

Nespoléhejte na ostatní, chraňte si svůj majetek. Každý majitel nějaké nemovitosti by měl vzít zodpovědnost do svých rukou. Správným zabezpečením svého domu, bytu nebo chaty tak snížíte riziko krádeží a vloupání.

Nový preventivní projekt na ochranu majetku

Projekt „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům" představuje souhrn preventivních opatření při ochraně domů, bytů a rekreačních objektů proti vloupání. Má za cíl v co nejširším měřítku informovat veřejnost o všech možnostech a způsobech řešení zabezpečení prostřednictvím mechanických zábranných a zámkových systémů. Nabízí návod, jak správně postupovat a čeho se vyvarovat při výběru zabezpečovacích komponent a jak vytvořit co nejefektivnějším způsobem skutečně účinnou ochranu majetku.

Odbor tisku a prevence a Úřad služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR ve spolupráci s Odborem prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR připravily preventivní projekt zaměřený na problematiku majetkové kriminality s názvem „Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě i svým sousedům" v „Programu Ministerstva vnitra v oblasti prevence kriminality pro rok 2018". Spolupracujícími subjekty jsou Pražské arcibiskupství, Českomoravská myslivecká jednota, Cech mechanických zámkových systémů, vzdělávací zařízení Policie ČR Pardubice a další partneři podílející se zejména na propagaci projektu (ČRo Regina DAB Praha, rádio Dechovka, www.sousede.cz apod.)

Projekt byl iniciován potřebou informovat veřejnost v nových trendech vloupání do obydlí, které se objevily v okolních sousedních státech, a nově již překročily i hranice České republiky. Projekt je proto koncipován jako souhrnné opatření v činnosti Policie ČR a osvěty obyvatel České republiky o nových účinných způsobech ochrany majetku, o technickém a elektronickém zabezpečení a jeho vhodné kombinaci. Jeho cílem je snížit nápad majetkové trestné činnosti v případech odcizení např. legálně držených, zejména loveckých, střelných zbraní, krádeže zahradního vybavení, součástí a doplňků bytů a domů, cenností apod.

Projektem chceme probudit u majitelů domů a bytů zodpovědnost k vlastnímu majetku a zájem o jeho zabezpečování, ale i zvýšit zájem o dění v bezprostředním okolí. Nedílnou součástí projektu je vzdělávání policistů specializujících se na majetkovou trestnou činnost v nejnovějších technologiích zabezpečení majetku a v mechanických a elektronických zámkových systémech.

Hlavními nástroji projektu jsou mobilní aplikace pro občany „Zabezpečte se" se základními informacemi a návody pro zabezpečení majetku, rozhlasové spoty určené do medií, ale i do rozhlasů obcí a měst a video spoty.  Dále tištěné i audio výstupy v periodikách církve a Českomoravské myslivecké jednoty a účast na pravidelných setkáních, včetně úzké spolupráce s představiteli spolupracujících subjektů. Nedílnou součásti projektu jsou také semináře pro specialisty, vzdělávání a instruování myslivecké stráže, účast preventistů na krajských a obecních jednání občanů se samosprávou, realizace kontrolních a bezpečnostních akcí apod.

Projekt ukazuje, vysvětluje, doporučuje a nabízí občanům správná a relevantní řešení zabezpečení jejich majetku pomocí nezbytného základu zabezpečení každého bytu, domu či jiného objektu prostřednictvím mechanických zábranných prostředků. Zdůrazňuje důležitost certifikace výrobků a služeb a podporuje využívání norem prevence kriminality řady ČSN EN 14383 při výstavbě budov.

Lidé se na základě projektu zabezpečí pouze kvalitními certifikovanými produkty, což významným způsobem snižuje riziko překonání takovýchto produktů a odrazuje pachatele od jejich napadení.

Podrobné informace jsou občanům k dispozici v mobilní aplikaci „Zabezpečte se" dostupné v App Store či na Google Play, na sociálních a webových portálech Policie ČR a spolupracujících subjektů.

APLIKACE „Zabezpečte se" 

    

Zdroj: Policie ČR

 

Aplikace Záchranka pomáhá…