Pohybové studio Hroch je jedním z fenoménů, které šíří dobré jméno města Pardubice

Pardubice – Letošním rokem se pod hlavičkou Domu dětí a mládeže BETA protančilo přes 600 dětí i dospělých, z toho v soutěžních skupinách Hrochu okolo 250. Trenérky s nimi vytvořily 15 soutěžních choreografií, se kterými vyrazily do bojů o mistry České republiky na prestižních postupových soutěžích Czech dance masters, Taneční skupiny roku a Czech dance tour.  

Kromě skvělé reprezentace cinkaly velmi často i medaile, z finálových kol mistrovství republiky jich máme hned několik, dvě čerstvé dokonce z česko-slovenského finále Taneční skupiny roku, a to za choreografie Báry Komínkové s názvem Taxi (disco dance minidětí do 8 let) a Clown (dance art dětí do 11 let). Sestřih toho nejlepšího z Taneční skupiny roku bude vysílat Česká televize.   

Za všemi čísly ale stojí příběhy konkrétních tanečnic a tanečníků. 

Všechny současné lektorky PS Hroch začínaly s tancem v Hrochu jako malé děti, některé tančí aktivně až dodnes, ale především už odvádí skvělou práci s dalšími a dalšími „hrošaty" a vychovávají z nich nové nadějné lektory. Mnozí se díky celoživotní lásce k tanci hlásí na sportovní a pedagogické školy a rozvíjí tak svůj talent dál.

Jednou z nich je aktuálně čerstvá absolventka sportovního gymnázia v Pardubicích Jolana Kasalová, která tančí v PS Hroch od svých 5 let. Od loňského roku vede gymnastickou přípravu pro malé hrochy. Aktuálně úspěšně složila přijímací zkoušky a byla přijata na vysokou školu zaměřenou na předškolní pedagogiku. „Odmalička jsem si přála tančit. Moje začátky v Hrochu si pamatuju doteď. Kdyby mi tehdy někdo řekl, že se jednou dostanu až do lektorského týmu, smála bych se. Je to můj splněný sen, a díky Hrochu jsem si uvědomila, že se chci práci s dětmi i já věnovat naplno. " 

Dům dětí a mládeže BETA letos připravil pro děti téměř 200 zájmových kroužků. Od září mohou nejen tančit, ale také sportovat, vařit, hrát divadlo, zkoušet výtvarné techniky, keramiku, učit se anglicky nebo hrát na hudební nástroje. Přihlašování do kroužků bylo spuštěno v druhém červnovém týdnu. 

Autor: Mgr. Iveta Zemanová
Zdroj a foto: DDM BETA Pardubice