Plameny spolykaly chatu, škoda je půl milionu korun

Pardubicko – K požáru chaty do Býště vyjížděly v poslední říjnový večer ve 20.47 hodin čtyři jednotky hasičů. Při příjezdu hasičů bylo jasné, že požár je již ve třetí fázi hoření (což je časové období, kdy probíhá intenzivní hoření a požárem jsou zachváceny všechny hořlavé předměty v prostoru).

Uvnitř objektu se nikdo nenacházel. Požár se podařilo hasičům zlikvidovat za zhruba 1,5 hodiny od nahlášení události na operační a informační středisko hasičů.

Do ranních hodin místo události střežila dobrovolná jednotka hasičů. V úterý 1. listopadu v ranních hodinách se na místo požáru dostavili vyšetřovatelé z řad profesionálních hasičů i odborníci z oboru elektro Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR Lázně Bohdaneč i perfektně vycvičený pes na vyhledávání hořlavých kapalin, který nepotvrdil žádné hořlavé kapaliny. A odborník z oboru elektro nepotvrdil závadu na elektroinstalaci.

Dle slov vyšetřovatele hasičů je s největší pravděpodobností příčinou vzniku požáru špatná instalace komínového tělesa. Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun.

Autor: por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje