Plameny poničily tři zaparkovaná auta v Rybitví

Pardubicko – K požáru vozidla do Rybitví vyjížděly v pátek 14. října krátce po 5. hodině ranní dvě jednotky hasičů (profesionální z Pardubic a dobrovolná jednotka z Lázní Bohdanče). Plameny se ale rychle šířily a poničily celkem tři zaparkovaná auta, z toho dvě byla požárem zasažena úplně.

Plameny likvidovali hasiči pomocí dvou vysokotlakých proudů vody a snažili se uchránit další zaparkované auto, což se jim podařilo. Zásah byl prováděn v dýchací technice. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 5.20 hodin a zcela zlikvidován byl za dalších 9 minut. Na místě byli časně ráno také vyšetřovatelé z řad hasičů i policistů.

Stanoveny jsou nyní dvě verze vzniku požáru – úmysl a technická závada. Povolán k události byl i pes na vyhledávání hořlavých kapalin. Hasiči ještě pomohli při vyšetřování s nadzvednutím ohořelého vraku a poté ukončili zásah.

Škoda na poničených vozidlech byla předběžně vyčíslena na více než jeden milion korun. Uchráněno bylo jedno vedle stojící vozidlo. Událost se obešla bez zranění.

Autor: por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje