Petr Heřman hráčem Beksy…

Pardubice – Pardubický klub podepsal víceletý kontrakt s dalším českým basketbalistou. Smlouvu s Beksou uzavřel pětadvacetiletý pivot Petr Heřman, jenž se vrací do České republiky po šesti letech strávených v zahraničí. Nadcházející sezonu 2019/2020 odehraje v týmu Basket Brno.

Přeloučský odchovanec, jenž během své mládežnické kariéry oblékal převážně pardubický dres a k jehož výkonnostnímu růstu výrazně přispělo i zařazení do výběrové tréninkové skupiny Golden Talents, v minulosti krátce nakoukl i do elitní mužské soutěže. V sezoně 2010/2011, coby sedmnáctiletý, naskočil v dresu Beksy do pěti zápasů NBL, v nichž nastřádal celkem 16 minut (zaznamenal dohromady 7 bodů a 3 doskoky). Jeho další kroky vedly do španělské Canarias Basketball Academy, odkud posléze odešel na Loyola Marymount University (NCAA). Tam strávil pět let, přičemž v poslední sezoně činily jeho zápasové průměry 3,8 bodu + 1,7 doskoku.

Vyjádření generálního manažera Martina Marka:

"Podpis tříleté smlouvy s odchovancem Východočeského basketbalu Petrem Heřmanem vnímáme jako další důležitý krok směrem k budoucnosti klubu, s ohledem na kontinuitu na pozicích podkošových hráčů do dalších let. S Petrem a jeho agentem jsme si vydefinovali jasné kroky a cíle budoucí vzájemné spolupráce, přičemž po pečlivém zvážení jsme se společně rozhodli, že první rok smlouvy Petr stráví na hostování v klubu Basket Brno. Petrovy výkony v průběhu celé sezony budeme pochopitelně velice pečlivě monitorovat."

Petr Heřman:

  • narozen: 13. 4. 1994
    • výška: 208 cm
    • pozice: 5
    • kariéra: BK Přelouč, BK JIP Pardubice, Canarias Basketball Academy, Loyola Marymount University (NCAA), BK JIP Pardubice (hostování Basket Brno)

Zdroj a foto: BK JIP PARDUBICE