„Peking je město, které nám Pardubice vždy připomenou," vtipkoval lídr Mňágy Petr Fiala

Pardubice – Povedenou hudební tečku na Dni Pardubického kraje, který se uskutečnil v pátek 9. června na pardubickém Pernštýnském náměstí, obstarala populární hudební skupina Mňága a Žďorp.

Kapela pocházející ze Zlínského kraje, konkrétně z Valašského Meziříčí, by „San Piego" klidně, s trochou nadsázky, mohla považovat za svůj „družební" region. Vždyť z Pardubického kraje vzešla spřátelená partička Vypsaná fiXa i současný management Mňágy.    

Domů dost daleko. A chtěli stihnout zprávy 

„Nezlobte se, že občas ladíme. Kdyby to bylo v Praze, tak na to kašleme, ale tady musíme," vtipkoval zpěvák a kytarista kapely Petr Fiala, který už po první písničce nabídl svůj typický humor. „Děkujeme, bylo to úžasné. Zahrajeme druhou a zároveň poslední pecku. Máme to domů dost daleko a chceme stihnout zprávy," žertoval Petr Fiala, jehož pobavila i reakce holčičky pod pódiem. „Děti jsou fakt nejlepší publikum. Holčička se teď zeptala: Pane, už to skončilo? A já říkám: Ne, jen jsem se potřeboval vysmrkat," přiblížil úsměvnou historku frontman „Mňágy". „Já vždycky doma tvrdím, že mladá generace nás nezachrání. A mé děti jen reagují: Aby ses nedivil, tati," poznamenal Petr Fiala, který se na hudební scéně pohybuje už čtyři desítky let

Vzdali hold slovenskému kamarádovi „Mekymu" Žbirkovi

„S Mňágou vystupujeme pouze 36 let a vždycky se musíme domluvit, co budeme hrát," smál se lídr formace, která v Pardubicích vzdala hold i nedávno zesnulému zpěvákovi „Mekymu" Žbirkovi. „Je to už více než rok, co Meky zmizel. Slíbili jsme jeho ženě Katce, že písničku 22 dní budeme hrát, co to půjde. Je to naše jediná pecka ve slovenštině, kterou máme na repertoáru," přiblížil Petr Fiala.

Kromě celé řady hitů, jako byly například skladby Hodinový hotel, Nejlíp jim bylo, I cesta může být cíl, Měsíc, nezapomněla Mňága ani na výběr z alba Made In China. „Nahráli jsme ho stylově v Číně. A třeba Peking je město, které nám Pardubice vždy připomenou," usmál se frontman „Mňágy", která si vystoupení v „San Piegu" pochvalovala. „Byl to super večírek. Až budeme hrát v Hradci, tak to tam všem řekneme," sliboval Petr Fiala. „Děkujeme, San Piego, byli jste na nás hrozně hodní," svěřil se lídr Mňágy, která pardubické obecenstvo odměnilo hned několika přídavky. „Na lidech bylo vidět, že se jim nechce domů," vysvětloval Petr Fiala. „Správný populista by řekl, že jsme byli na správném místě, ale my jsme opravdu byli," dodal frontman Mňágy a všem popřál příjemný zbytek večera i života.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Pardubický kraj