Pekař Optimista > Jak se peče v Mlýnech…

Pardubice – Je to pár týdnů, co se v bývalé vrátnici Automatickým mlýnů v Pardubicích otevřelo nové pekařství a bistro Optimista s otevřeným provozem. Netrvalo dlouho a už se městem táhnou řeči, jak to tam hezky voní a křupe.

Je to podobné, jako byste návštívili pekárnu někde u moře ve Francii nebo Itálii. Křupavé bagety, ciabaty, focaccie, ale i klasické chleby včetně celožitného. Doslova otevřená pekárna, kde můžete koukat pod ruce samotným pekařům a kochat se jejich uměním. Vše vzniká přímo zde – od kvásku přes kynutí až po samotné pečení. Od brzkého rána se plní pulty slaným i sladkým pečivem, v nabídce najdete i obložené varianty baget, ciabat či toustů plněných například prosciuttem či kousky tuňáka. Ať už sem vyrazíte pro pečivo s sebou, nebo odpoledne na svačinku, kávu, zmrzlinu či sklenku dobrého vína, jistě najdete to pravé pro váš jazýček. Pečivo od Pekaře Optimisty najdete i v nabídce Bohémské Hospody na Pernštýnském náměstí a vlastně díky jejich doporučení jsem tu dnes ochutnával já.

Je skoro až dojemné, že se dnes takhle dobře peče právě v bývalých Winternitzových mlýnech, kde se den co den mlela mouka. Mlýny tak zase o trochu víc ožily a k tomu krásně voní…

Jak křupe čerstvá bageta? Zastavte se u Optimisty a zjistěte to sami.

Autor: Admin Petr
Zdroj a foto: redakce Pardubice ŽIVĚ