Patnáctý ročník letního kina nečekaně vrcholí!

Pardubice – Pardubické letní kino dramaturgií reaguje na aktuální, celospolečenská dění. Nejinak tomu bude v závěru jeho patnácté sezóny.

Pomyslnou třešničkou na dortu jubilejního ročníku bude dnešní uvedení snímku OKO V OBLACÍCH, mistrovsky zobrazujícího moderní bezpečnostní technologie, versus nečernobílé vidění jejich praktického využití.  Strhující thriller kombinuje hvězdné obsazení se silným aktuálním tématem, na které navazuje doprovodná část dnešního večera – prezentace unikátní termokamery, na dálku detekujících osoby se zvýšenou teplotou.  "Máme zapůjčenou tuto kameru  vzhledem k současné epidemiologické situaci. Přístroj poslouží našim divákům, aby si mohli ověřit, zda je jejich teplota v normálu," uvedl Ing. Leoš Kvapil, předseda zapsaného spolku Pardubice -Zelená Brána Polabí. Spolek areál spravuje.  Termokameru do areálu „ZA VODOU" zapůjčila společnost Lenia, jenž není v regionu neznámou. Krom dnešních návštěvníků letního kina dlouhodobě chrání také pacienty i personál Pardubické nemocnice – nemocnice Pardubického kraje. Uvedení filmu pod záštitou jedné  z největších tuzemských bezpečnostních agentur, vyžaduje odvahu, nadhled a současně zodpovídá otázku, kam až sahá hranice zájmu národní bezpečnosti, na úkor svobody občana. 

Filmové babí léto s Pardubickým pivovarem ještě nekončí.  Pořadatelé, jako poděkování, svým divákům připravili ještě několik atraktivních projekcí. Závěr letošního filmového maratónu však může, stejně jako na jeho počátku, poznamenat nepřízeň počasí.   A dnešní projekce se tak možná stane posledním filmem patnácté sezóny největšího letního kina v tuzemsku, které je svým rozsahem, počtem projekcí a délkou trvání současně také středoevropským unikátem. 

Srdečně jsou proto na dnešní projekci zváni všichni, kteří v letním biografu strávili část z  více než sedmi desítek letních večerů, ale i ti, co se letos ještě do letního kina podívat nestihli.

Zdroj a foto: Pardubické letní kino