Pašované drogy ukrýval i v botě…

Pardubicko – Hlídka celníků v neděli odpoledne dynamickým způsobem zastavila na dálnici D11 starší osobní vozidlo Škoda Fabia, v níž cestovali dvaačtyřicetiletý muž gruzínské státní příslušnosti a o dvanáct let mladší žena z Česka.

Na otázku, zda vezou alkohol, cigarety, drogy nebo suroviny k jejich výrobě, odpověděli negativně. Lustrací osob bylo zjištěno, že cizinec nemá oprávnění k řízení motorových vozidel, byl mu vysloven zákaz pobytu na území České republiky a také, že v minulosti jej příslušníci celní správy řešili pro nezákonné držení narkotik.

Celníci pojali podezření na protiprávní jednání i v tomto případě a důkladně prohledali osobní automobil.  V motorovém prostoru odhalili pod krytem akumulátoru sáček s 32 gramy sušených částí rostlin, podrobili je orientačnímu testu a zjistili přítomnost marihuany. Pod koženkovou manžetou řadící páky našli čtyři sáčky s krystalickou látkou o celkové váze 60 gramů. Zde orientační test napověděl, že by se mohlo jednat o metamfetamin (pervitin). Jako úkryt dalších desítek gramů pravděpodobně totožné drogy posloužil model vrtulníku, útroby bateriové svítilny a černá sportovní taška.

U spolujezdkyně našli také 23 gramů kokainu a peněženku s hotovostí kolem 20 000 Kč.  Ke kontrabandu se ani jeden z pasažérů nehlásil, kontrolní stěry z volantu a z rukou řidiče však byly s pozitivním výsledkem na přítomnost metamfetaminu.  K tomuto zjištění muž uvedl, že pochází zřejmě od předchozího majitele vozidla. Při prohlídce na zbraň však členové hlídky zjistili, že sáček s drogou skrýval v dlani, v kapse bundy a také v botě. Celkem celníci zajistili 261 gramů omamných a psychotropních látek včetně jejich obalů. Na různých místech ve vozidle ještě objevili věci k aplikaci a distribuci drog a dvě plynové pistole. 

Pašované drogy ukrýval i v botě
« z 8 »

Jelikož nic nenasvědčovalo dovozu kontrabandu ze třetích zemí, případ si převzala Policie ČR k dalšímu šetření.

V letošním roce pardubičtí celníci odhalili neoprávněné držení 916 gramů omamných a psychotropních látek a 5 864 ks tablet léků zneužívaných k výrobě pervitinu. Zajistili také 2 400 gramů chemikálií pro jejich produkci.

Zdroj a foto: Celní úřad pro Pardubický kraj