Pardubický kraj rozjel roadshow k Olympiádě dětí a mládeže. Bibi Olympia rozdávala perníky…

Ústí nad Orlicí – První adventní neděle je ve většině měst a obcí tradičně spojena s vánočními akcemi či rozsvěcením stromků. Bylo tomu tak i v Ústí nad Orlicí, kde na Mírovém náměstí prodávaly své výrobky městské neziskové organizace. A jelikož je Ústí nad Orlicí jedním z měst, které jsou do projektu Olympiády dětí a mládeže 2018 (ODM 2018) zapojeny, nechyběla na akci ani Bibi Olympia, klokaní maskot olympiády.

„Je důležité, aby se lidé v lokalitách, kde se olympiáda uskuteční, o této akci dozvěděli a v ideálním případě ji přišli navštívit. Chceme na olympiádu nalákat hlavně děti, a proto u našeho stánku nechybí maskot, který rozdává perníky a rád se se zájemci vyfotí. Jsme velice vděční starostům měst, že nám umožnili se jejich předvánočních akcí zúčastnit," řekl René Živný, předseda organizačního výboru ODM 2018 a radní Pardubického kraje.

Ústí nad Orlicí bylo první zastávkou olympijské roadshow. Bibi Olympia dále zavítá také do Chocně (5. 12.), Litomyšle (9. 12.), Letohradu (12. 12.) a ve dnech 20. a 21. 1. 2018 se představí v Paláci Pardubice. Tím doprovodné akce před začátkem Olympiády dětí a mládeže 2018 nekončí. Během prosince a ledna se na některých školách v olympijských městech uskuteční přednášky a podpisové akce se světově známými sportovci.

Olympiáda dětí a mládeže 2018

Zimní Olympiáda dětí a mládeže 2018 se v Pardubickém kraji uskuteční ve dnech 28. ledna až 2. února příštího roku. „Sportoviště Olympiády děti a mládeže 2018 budou rozložena do šesti měst v Pardubickém kraji. Soutěže v biatlonu, běžeckém lyžování a lyžařském orientačním běhu se uskuteční v Letohradu, alpské lyžování na Bukové hoře v Čenkovicích, skicross a snowboarding na Větrném vrchu na Dolní Moravě, hokej v Chocni a v České Třebové, krasobruslení, rychlobruslení, šachy a taneční soutěž v Litomyšli. Více informací o akci najdou zájemci nawww.olympic.cz/odm.

Zdroj a foto: Pardubický kraj