Pardubický kraj má nejlepší sportovce…

Pardubice/Praha – Na pravidelných sportovních hrách krajských úřadů, jejichž pořadatelem bylo tentokrát Hlavní město Praha, v minulých dnech nejvíce bodovali sportovci z Pardubického kraje. V součtu bodů obsadili první místo a Lucie Lebedová s Davidem Venzarou zvítězili i v disciplíně in-line brusle. Na celkovém druhém místě zůstal Plzeňský kraj a na třetím Moravskoslezský kraj.

Účastníci soutěžili ve společném štafetovém závodu na koloběžkách. Dalšími sportovními disciplínami byly orientační běh, volejbal, pétanque a in-line brusle, na kterých se jel jak sprint, tak vytrvalostní závod a štafetový dovednostní závod.

Pardubický kraj kromě vítězství v závodě na in-line bruslích obsadil třetí místo ve společné sportovní soutěži na koloběžkách. Ta se jela na těchto hrách poprvé a získala velkou oblibu. Koloběžky se předávaly štafetově spolu s číslem na dres. Nově byl zařazen i orientační běh, ve kterém dvojice Martina Kubešová a Jan Macl získali rovněž bronzovou medaili.  Hry se konaly ve sportovním areálu České zemědělské univerzity Praha a v okolí.

„Výhodou naší výpravy byla sportovní vyrovnanost všech účastníků. Nebyli to specialisté na tyto konkrétní disciplíny, ale lidé, kteří pravidelně sportují, a tím jsme sbírali body," uvedla vedoucí družstva kraje Lucie Lebedová.

Družstvo Pardubického kraje:

Lucie Lebedová, Martina Kubešová, Iveta Pleskotová , Lenka Bulisová, Lucie Angelová, David Venzara, Jan Macl, Petr Bořek, Martin Kiss, Ondřej Ludvíček, Jiří Kyral, Milan Bodeček

Zdroj a foto: Pardubický kraj