Pardubické finále na Poháru Českého svazu Taekwon-do ITF

Pardubice – Pohár Českého svazu Taekwon-do ITF, který se konal 21. 10. 2023 v Praze, byl událostí, která do města přivedla mnoho talentovaných taekwondistů, kteří soutěžili o cenné medaile. Jednou z vrcholných okamžiků této události bylo finále mezi dvěma výjimečnými sportovkyněmi, Adélou a Terkou.

Obě tyto mladé dámy předvedly během soutěže skvělé výkony a vyhrály své skupiny ve svých kategoriích, což znamenalo, že se střetnou ve finále. Souboj mezi Adélou a Terkou sliboval napínavý a nesmírně zajímavý duel. V samotném finále se Adéla a Terka postavily proti sobě na tatami, připraveny bojovat o vítězství. Po intenzivním souboji se nakonec Adéla radovala ze zlaté medaile a společně s Tekou stály na stupních vítězů, což bylo pro ně obrovským úspěchem. 

V sestavách se také objevili další nadějní sportovci, Jáchym a Kačka. Ačkoli se nedostali do dalších bojů, předvedli oba vynikající výkony. Jáchym, který byl součástí prestižní skupiny I. danů černých pásků, ukázal svůj výjimečný talent a bojovný duch, i když zvítězil jen jednou a dvakrát prohrál těsně 3:2. Jeho soupeři byli medailisty z Mistrovství Evropy v této disciplíně, což svědčí o jeho výjimečných schopnostech. Jáchym rozhodně zanechal výrazný dojem. 

Poslední medaile byla získána ve sportovním boji. Kačka Hrčková v finále jasně porazila bojovnici z Frýdku-Místku. Po úspěšném kopu následovaly přesné údery, na které si její soupeřka nevěděla rady. Posledním z našich závodníků byl Jáchym, znovu se jednalo o člena reprezentace. S jedním vítězstvím a jednou prohrou se dostal do boje o bronz, který nakonec těsně prohrál. Filip ze Silli mu tak oplatil prohru z minulého týdne na turnaji Slovenia Open. 

Gratulujeme všem účastníkům této události a doufáme, že se budeme moci těšit na mnoho dalších skvělých zápasů v budoucnosti.

Info: http://pardubice.taekwondo.cz/

Zdroj a foto: Taekwon-Do ITF Pardubice, z.s.