„Pardubice jsou tanečním městem," říká legendární lektorka společenského tance Ludmila Mičjanová

Pardubice – Tradiční přehlídka souborů amatérské kultury nazvaná Zrcadlo umění nabídla ve středu odpoledne na Pernštýnském náměstí také oblíbený pořad Tančíme pro radost

„Je skvělé, že tato akce pokračuje i po covidu," uvedla legendární lektorka společenského tance Ludmila Mičjanová, která nechyběla mezi diváky tohoto programu.

Různé střípky amatérského umění

Zrcadlo umění přináší do Pardubic různé střípky amatérského umění. Nabízí jednotlivcům i souborům možnost předvést své umění veřejnosti. „Účinkující to určitě kvitují, protože předchozí dva roky moc šancí se prezentovat nebylo. Některé soubory dokonce nemohly ani trénovat. Byla to těžká doba," ohlédla se Ludmila Mičjanová za restrikcemi, které byly spojené s pandemií koronaviru.

„Je určitě dobře, že se tato hezká tradice v Pardubicích znovu obnovila. Lidé mohli spatřit na této akci různé taneční žánry. Kromě toho, že jde většinou o povedená a líbivá vystoupení, může si zde každý udělat celkem slušný přehled o tom, jak taneční scéna v regionu vypadá," podotkla dlouholetá organizátorka tanečních soutěží v latinskoamerických a standardních tancích včetně nejstarší taneční postupové soutěže v zemi O perníkovou pantofli.

Pardubice jsou tanečním městem
« z 6 »

Pardubice jako taneční město

„Pardubice rozhodně jsou tanečním městem. Zdejší taneční soubory dosahují skvělých výsledků na celorepublikových soutěžích a i baletní vystoupení šla podle mého názoru hodně nahoru," konstatovala uznávaná taneční legenda.  „U společenského tance už se také soutěže pomalu vrací na scénu, a to jak ve standardních, tak i latinskoamerických tancích," potvrdila Ludmila Mičjanová, podle níž je tanec, pokud se mu člověk chce intenzivně a vážně věnovat, poměrně časově i finančně náročný koníček. „Ale krásný," dodala s typickým úsměvem žena, pro kterou tanec znamená celý život.

Autor: Tomáš Dvořák