Oznámení krádeže přišlo mailem

Pardubice – Pod přístřešek pro jízdní kola u vlakového nádraží chodí někteří zloději, jak do supermarketu. Přijdou, prohlédnou si uzamčené kousky a pak se rozhodnou, který ukradnou. Podle tohoto scénáře postupoval i včera o půl sedmé ráno devětadvacetiletý zloděj. Jeho počínání si ale všiml jiný muž, který vyrozuměl strážníky. Nezvolil ale zrovna ideální způsob.

Namísto rychlého telefonátu na tísňovou linku, která by zaručila rychlou akci, napsal muž prostřednictvím aplikace mail. Ranní provoz na operačním oddělení bývá velmi čilý a v záplavě  povinností a dalších telefonátů může velmi snadno takové oznámení zapadnout a k jeho odbavení se mohou strážníci dostat až s prodlevou. Včera jsme ale měli štěstí. Mail jeden ze strážníků zaregistroval, na místo vyslal hlídku a vše zkontroloval na kamerách. Protože se jednalo o policii dobře známého muže, bylo jeho dohledání poměrně snadné. Navíc, ani on sám neměl moc snahu se ukrývat. Dokonce se pořád pohyboval v blízkosti nádraží. Na dotaz, zda má s krádeží něco společného, se muž přiznal a pak ochotně vydal i ukradené kolo. Pachatele si i jeho úlovkem převzala státní policie.

Na závěr opět připomínáme důležité. V případech, které vyžadují rychlé jednání, se neváhejte obrátit na tísňovou linku 156. V provozu je nepřetržitě a slouží všem, kteří jsou v ohrožení zdraví, života či majetku. V případě krádeží kol je ale také nezbytné, aby jeho ztrátu co nejrychleji ohlásil i majitel, a to i přesto, že se zrovna nejedná o výstavní kousek. Právě včasné oznámení stálo v posledních měsících za úspěšným dohledáním ukradených kol, která se pak vrátila zpět majitelům. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice