Oslava muziky na „Kuňce". Pobavil Jan Kalousek, Pavel Cejnar i kapela Monantes

Pardubicko – Na rondelu Kunětické hory zněla v pátek večer skvělá muzika. Zásluhu na tom měla nejprve pardubická kapela Monantes, která svěžím příjemným popem výborně odstartovala pohodový a energií nabitý dvojkoncert

Pavel Cejnar jako překvapení 

Překvapením bylo i angažmá známého pardubického moderátora a showmana Pavla Cejnara. „Bydlím pod Kuňkou, tak jsem to neměl daleko. Vyšli jsme si s ženou, kdy jsme asi po roce sehnali hlídání. Slíbil jsem jí, že se nedotknu mikrofonu, což tedy nakonec nedopadlo," usmíval se Pavel Cejnar. „Původně měl akci moderovat Leoš Mareš, ale vstupenky by byly o pět tisíc dražší," žertoval na adresu kolegy z rádia.

Pod „Kuňkou" pak Pavel Cejnar dokázal, že je muž činu. Když dostal spontánní nabídku, ať si s kapelou Monantes zazpívá, vypadalo to, že má obavy o uši návštěvníků koncertu. „Mně zakazují zpívat. To můžu jen v autě. A ještě, když jedu sám," vtipkoval populární šoumen. Pak ale „vystřihl" skvělý rap, který mu šel náramně. Vypadalo to, že snad v pátek večer v sobě pod středověkým hradem objevil další skrytý talent…

Celá řada hitů od Jana Kalouska

Poté už přišel na řadu zpěvák Jan Kalousek se svou kapelou. Pro posluchače si nachystal celou řadu hitů. Nemohl nezahrát takové pecky, jako například Čas sluhů, Řeka v plamenech, Hvězdy se mění nebo Chodím ulicí. „Tato píseň vznikla před mnoha lety. Tenkrát jsem byl pozvaný na večírek. Tehdy se tomu ještě říkalo mejdan. Bylo docela pošmourno, tak jsem vzal starou kytaru a vyrazil do ulic. Došel jsem na místo. Pěšky jsem vyšel šest pater, otevřel dveře a hrál asi dvě nebo tři hodiny. Bohužel na mne nezbyla žádná holka, tak jsem si sbalil kytaru, sešel těch šest pater a venku mrholilo, svítalo, kameloti chystali noviny a do toho zvracel námořník," přiblížil zrod svého hitu Jan Kalousek, který zahrál i šlágry z úspěšných filmových muzikálů Šakalí léta a Rebelové. „Filmy mě pronásledovaly celý život. Ani nevím proč," přiznal známý zpěvák a hudebník, který si všiml, že v hledišti nechyběly ani děti. A tak jim hned věnoval píseň za to, že se nebály jít večer pod hrad a že vydržely, přestože v době koncertu obvykle většina z nich už spí. 

Příjemně uvolněná atmosféra

Koncert měl příjemně uvolněnou atmosféru, kterou umocnila nádherná kulisa hradu. Z předních řad byl Jan Kalousek často zahrnován přízní, pozitivními komentáři i smíchem. „Občas nevím, jestli se smějete proto, že je to vtipné nebo se smějete nám," přemýšlel. Když byl ujištěn, že je vše v pořádku a od diváků zazněla pochvala, oddychl si. „Díky. Teď se ale červenám," komentoval reakci na vydařené vystoupení Jan Kalousek.     

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Jan Kalousek